Haber Detayı
13 Mart 2021 - Cumartesi 06:02
 
GEBZE MÜSİAD'IN TEPE TABELASI GESİAD'I HATIRLATTI
EKONOMİ Haberi
GEBZE MÜSİAD'IN TEPE TABELASI GESİAD'I HATIRLATTI

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK MÜSİAD Gebze şübesi binasının tepesine yaptırılan kocaman harflerden oluşan "MÜSİAD" yazısı, görenlere 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra FETÖ'cü olduğu gerekçesi ile kapatılan GESİAD'ı hatırlattı. Çünkü GESAİD'da aynı binada ve aynı katta oturuyordu ve binanın tepesinde de aynı şekilde kocaman harflerle GESİAD yazılıydı..

Çok sayıda okurumuz bize ulaşıp bu anımsatmayı dile getirince, biz de gidip gördük ve gerçekten de biz de GESİAD'ı anımsadık ve kendi kendimize "Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür" diye mırıldandık. Yani "Unutkanlık insan halidir" dedik..

Geçtiğimiz hafta yapılan MÜSİAD Gebze kongresinde de daha önceden yönetime giren Özcan Dal'ın yanısıra GESİAD OSB Başkanı Şamil Tahmaz ve GESİAD eski yönetim kurulu üyesi Ali Keskin, MÜSİAD Gebze Şübesinin yeni yönetim kuruluna girmişlerdi. Sanıyoruz o üyeler, GESİAD döneminde de bu binaya sık sık gidip geldiklerinden dolayı aşinadırlar 

Sanayi ve iş dünyamıza geniş ufuklar ve yeni ticari imakanlar kazandırması dileğiyle, MÜSİAD Gebze'nin genç başkanı Serkan Beyaz ve yeni yöneticilerini tebrik ediyoruz..

NELER OLMUŞTU? 
Fethullahçı Terör Örgütü'nün bölgemizdeki en önemli yapılanması olan Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği GESİAD, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılmıştı.

MÜSİAD Gebze Şubesi, FETÖ'nün en önemli STK'sı durumunda olan ve 24 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanarak yürülüğe yürürlüğe giren OHAL kararnamesi ile kapatılan GESİAD'ın faaliyette bulunduğu binaya, boşaltılmasından bir müddet sonra Mayıs 2017'de taşınmıştı.

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: GEBZE, MÜSİAD'IN, TEPE, TABELASI, GESİAD'I, HATIRLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı