GTO BAŞKANI ASLANTAŞ GTO MECLİSİNİN ''TASARRUF ÖNERİSİ''NE YANAŞMADI

Güncel 14.06.2024 - 06:22, Güncelleme: 14.06.2024 - 06:36
 

GTO BAŞKANI ASLANTAŞ GTO MECLİSİNİN ''TASARRUF ÖNERİSİ''NE YANAŞMADI

KOCAELİ HABERİ - Cengiz Yucak
20 Mayıs 2024 tarihinde yayınladığımız “OĞUZ ŞERİFALİOĞLU'NDAN GTO'NUN MİLYONLUK FUZULİ MASRAFINI SONLANDIRACAK OLAN TEKLİF” manşetli haberimizde, Gebze Ticaret Odasının açılışlara, özel günlere, cenazelere ve düğünlere göndermiş olduğu çelenklerin, GTO’ya maliyetinin yüksek olmasından dolayı, bu masrafında Hazine ve Maliye Bakanlığının tasarruf tedbirleri kapsamında ele alınması gerektiğini gündeme taşımıştık.. İşte o haberimizde şu ifadeler yer almıştı; Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu bugün gerçekleştirilen Mayıs ayı Meclis toplantısındaki açılış konuşmasında, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş ve GTO Yönetimine, bir adet çelengin beş bin TL'ye yükselmesi ile birlikte,  GTO'ya maaliyeti oldukça yüksek olmaya başlayan çiçek ve çelenk gönderme geleneğini terketme çağrısında bulundu.. Başkan Şerifalioğlu konuşmasında özetle "Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tasarruf tedbilerine uyulması talep edildi. Bu kapsamdan yola çıkarak, GTO'nun gider bütçesinde geniş bir yer tutan, törenlere, açılışlara, düğünlere ve cenazelere çelenk ve çiçek göndermeyei sonlandıralım. Bunun yerine, o paraları, GTO vakfı olarak yapımını üstlendiğimiz okul inşatına aktaralım. Düğün ve açılış sahiplerine ise 'sizin adınıza okul yapılması inşaatına şu kadar katkıda bulşunduk' şeklinde onları da onure edici bir belge gönderlim" önerisinde bulundu. Oğuz Şerifalioğlu'nun bu önerisi, GTO Meclisi üyeleri tarafından büyük alkış alarak destek gördü. Şerifalioğlu'nun konuşmasından sonra kürsiye gelen GTO Başkanı Aslantaş'ın ise bu öneriye uyup uymayacakları konusunda bir açıklamada bulunmaması, Meclis üyeleri tarafından yadırgandı.. GTO BAŞKANI ASLANTAŞ GTO MECLİSİNİN ''TASARRUF ÖNERİSİ''NE YANAŞMADI  Bu haberimiz hem GTO camiası içinde hem de Gebze bölgesi kamuoyunda geniş bir yankı oluşturdu. Haberimizden sonraki günlerde çok sayıda okurumuz, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş’ın kendi ismi ile açılışlara, özel günlere, cenazelere ve düğünlere göndermiş olduğu çelenklerin fotoğraflarını çekerek “haberinizde haklısınız, ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik sıkıntılı dönemde, GTO’da bu çelenk ve çiçek masraflarını azaltarak tasarruf yapmalıdır” görüşleri ile birlikte gönderdiler.. Biz de okurlarımızın bu talep ve görüşlerini, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş'ın dikkatine sunmak için buradan yayınladık. Bu tasarruf önerisine uyulup uyulmamsı konusunda son karar ise tabi ki GTO Başkanı Aslantaş ve yönetiminde..  İşte GTO Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu'nun 20 Mayıs 2024'de GTO Meclisinde yaptığı teklifi;
KOCAELİ HABERİ - Cengiz Yucak

20 Mayıs 2024 tarihinde yayınladığımız “OĞUZ ŞERİFALİOĞLU'NDAN GTO'NUN MİLYONLUK FUZULİ MASRAFINI SONLANDIRACAK OLAN TEKLİF” manşetli haberimizde, Gebze Ticaret Odasının açılışlara, özel günlere, cenazelere ve düğünlere göndermiş olduğu çelenklerin, GTO’ya maliyetinin yüksek olmasından dolayı, bu masrafında Hazine ve Maliye Bakanlığının tasarruf tedbirleri kapsamında ele alınması gerektiğini gündeme taşımıştık..

İşte o haberimizde şu ifadeler yer almıştı;
Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu bugün gerçekleştirilen Mayıs ayı Meclis toplantısındaki açılış konuşmasında, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş ve GTO Yönetimine, bir adet çelengin beş bin TL'ye yükselmesi ile birlikte,  GTO'ya maaliyeti oldukça yüksek olmaya başlayan çiçek ve çelenk gönderme geleneğini terketme çağrısında bulundu..

Başkan Şerifalioğlu konuşmasında özetle "Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tasarruf tedbilerine uyulması talep edildi. Bu kapsamdan yola çıkarak, GTO'nun gider bütçesinde geniş bir yer tutan, törenlere, açılışlara, düğünlere ve cenazelere çelenk ve çiçek göndermeyei sonlandıralım. Bunun yerine, o paraları, GTO vakfı olarak yapımını üstlendiğimiz okul inşatına aktaralım. Düğün ve açılış sahiplerine ise 'sizin adınıza okul yapılması inşaatına şu kadar katkıda bulşunduk' şeklinde onları da onure edici bir belge gönderlim" önerisinde bulundu.

Oğuz Şerifalioğlu'nun bu önerisi, GTO Meclisi üyeleri tarafından büyük alkış alarak destek gördü. Şerifalioğlu'nun konuşmasından sonra kürsiye gelen GTO Başkanı Aslantaş'ın ise bu öneriye uyup uymayacakları konusunda bir açıklamada bulunmaması, Meclis üyeleri tarafından yadırgandı..

GTO BAŞKANI ASLANTAŞ GTO MECLİSİNİN ''TASARRUF ÖNERİSİ''NE YANAŞMADI 

Bu haberimiz hem GTO camiası içinde hem de Gebze bölgesi kamuoyunda geniş bir yankı oluşturdu. Haberimizden sonraki günlerde çok sayıda okurumuz, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş’ın kendi ismi ile açılışlara, özel günlere, cenazelere ve düğünlere göndermiş olduğu çelenklerin fotoğraflarını çekerek “haberinizde haklısınız, ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik sıkıntılı dönemde, GTO’da bu çelenk ve çiçek masraflarını azaltarak tasarruf yapmalıdır” görüşleri ile birlikte gönderdiler..

Biz de okurlarımızın bu talep ve görüşlerini, GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş'ın dikkatine sunmak için buradan yayınladık. Bu tasarruf önerisine uyulup uyulmamsı konusunda son karar ise tabi ki GTO Başkanı Aslantaş ve yönetiminde.. 

İşte GTO Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu'nun 20 Mayıs 2024'de GTO Meclisinde yaptığı teklifi;

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihaberi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.