Yazı Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 01:34
 
AK PARTİ KOCAELİ İL BAŞKAN ADAYI KİM OLUR?
CENGİZ YUCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

Ak Parti Kocaeli İl kongresi 8 Kasım 2020 tarihinde bizzat Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşecek. Şimdi gözler Ak Parti Kocaeli İl Kongresinde kimin il başkan adayı olacağına çevrildi. İl kongresi için kulis çalışmaları kapsamında Ak Parti Kocaeli eski il başkanları Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan ve Abdullah Eryarsoy ekipleri ile birlikte mevcut başkan Mehmet Ellibeş'e karşı açık açık adaylık çalışması yaparken, Ak Parti Kocaeli eski milletvekili Mehmet Ali Okur, Ak Parti Kocaeli il başkan yardımcıları Av. Halit Çokan ve Dr. Şahin Talus ile Kocaeli eski gençlik koları Başkanı Emre Kahraman'ın isimleri de il başkanlığı için kulislerde konuşuluyor..

AK PARTİ KOCAELİ İL BAŞKAN ADAYI KİM OLUR?

Ak Parti Kocaeli ve Ankara siyaset kulislerinden esen yel ve kendi siyaseti okuma tecrübelerimize göre yorum yapacak olursak tablo şu;

Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığı mevcut Başkan Mehmet Ellibeş'e "Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve parti teşkilatlarımızdan aldığımız kanaat adayımızın tekrar sizin olmanız yönünde" der..
Mehmet Ellibeş "Partim ne buyurursa odur" derse yoluna devam eder..
Ellibeş "Ben 66 yaşına geldim yoruldum artık. Biraz da köşeme çekilip torun sevmek istiyorum" derse "o zaman kimin olmasını istersiniz" diye sorarlar ona..

Ak Parti Genel Merkezinde Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan ve Abdullah Eryarsoy isimleri daha önce başkanlık yaptıkları ve il kongrelerinde de çok kez masaya geldiği için Mehmet Ellibeş yeni bir isim önermek durumunda olacağı için geriye önerebileceği iki isim kalıyor;
Dr. Şahin Talus ve Mehmet Ali Okur..

Mehmet Ellibeş, Mehmet Ali Okur'dan ziyade kendisinin il başkan yardımcılığı görevine getirdiği Dr. Şahin Talus'u önereceğini tahmin ediyorum..

Lakin Ak Partide yükselen Milli Görüş trendinden yola çıkarsak diğer il başkan yardımcısı Av. Halit Çokan'ın pozisyonu da çok güçlü..

Ben yine de Mehmet Ellibeş'in görevine devam edeceğini düşünüyorum..
İpuçlarını yazdım işte, varın gerisini siz yorumlayın "kim il başkan adayı olur" diye..

 
Etiketler: AK, PARTİ, KOCAELİ, İL, BAŞKAN, ADAYI, KİM, OLUR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı