Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 17:18
 
İŞTE İMAMOĞLU'NU ÜZEN VE HİCAP DUYDURAN O OLAY
SİYASET Haberi
İŞTE İMAMOĞLU'NU ÜZEN VE HİCAP DUYDURAN O OLAY

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesi ziyareti sırasında elleri arkada görüntülerden dolayı hakkında başlatılan incelemeyle ilgili sorularını yanıtladı. İmamoğlu, "İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, görüntülerin kendisine göre suç olduğunu söyleyip, ‘Böyle bir görüntü olmaz’ dedi. Ne diyeceksiniz” sorusuna, “Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. Bir bakanın, böyle ifadede bulunmasından, ben, hicap duyuyorum; utanıyorum, üzülüyorum” yanıtını verdi. 

İMAMOĞLU’NDAN SOYLU’YA “BENCE SUÇ” YANITI: “HİCAP DUYUYORUM, UTANIYORUM, ÜZÜLÜYORUM”
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Belediyesi ve KİPTAŞ arasında, Kanarya Mahallesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili düzenlenen protokol imzalanması törenine katıldı. İmamoğlu, imza töreni sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. O soru ve yanıtlar şöyle:

“DEVLETİN BU MAKAMINDA BULUNANLARIN VAKİTLERİNİ BU ŞEKİLDE HARCAMASI ÜZÜCÜ”
“Hakkınızda başlatılan ön inceleme ile ilgili İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu. Görüntülerin kendisine göre suç olduğunu söyleyip, ‘Böyle bir görüntü olmaz’ dedi. Bu konuya ilişkin soruşturma izni vermeyeceğinin de sinyalini verdi. Ama HDP’li belediye başkanı ziyaretinizle ilgili bunun ucunu açık bıraktı. Siz ne diyeceksiniz?”

- “Bence suç” diye bir şey var mı Anayasa’da? Bakanlık yapıyorsunuz ve “Bence suç” diye bir yorum yapıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Anayasa’da ya da kanunda böyle bir tanım olmaz. Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. “Bence suç” diye açıklayarak, açıklama yaparak, Diyarbakır ziyareti üzerinden, “Ben, aslında buna soruşturma izni veririm” mesajı vermek, daha bugün yarın belki de müfettişe ulaştıracağımız ifademize etkide bulunma anlamına geliyor. Bu, çok doğru bir bakış açısı değil. 

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İŞTE, İMAMOĞLU'NU, ÜZEN, VE, HİCAP, DUYDURAN, O, OLAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı