Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 11:31
 
DR. SONER OĞUZ'U KAYBETTİK!
YAŞAM Haberi
DR. SONER OĞUZ'U KAYBETTİK!

Denizli Çivril’de Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Soner Oğuz bir süre önce koronavirüse yakalandı. İkiz babası genç doktor bugün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Oğuz’un 5 gün önce yaşadıklarını anlattığı paylaşımı yürekleri yaktı.

Çivril’in Çıtak Mahallesinde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Soner Oğuz 10 gün önce koronavirüs belirtileri vermesi üzerine test verdi ve pozitif çıktı. Çivril Devlet Hastanesi’nde tedavi edilen Dr. Oğuz’un durumu ağırlaşınca entübe halde Denizli’ye sevk edildi. Ancak acı haber bu sabah geldi. İki çocuk babası Oğuz, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Oğuz’un ölümü meslektaşlarını ve ailesini yasa boğdu.

SON PAYLAŞIMI: SİZİ SEVİYORUZ, SİZ DE BİZİ SEVİN

Genç doktor, hastanede tedavisi yapılırken, 17 Aralık günü yaptığı “Biraz daha geciksem sağlık şehidi mi olacaktım bilmiyorum” paylaşımı yürekleri dağladı. Oğuz bu paylaşımdan 5 gün sonra hayatını kaybetti. 

Dr. Soner Oğuz 15 Aralık 2020 tarihinde saat 22:10'da aşağıdaki paaylaşımı yapmıştı  · 

YÜREKTEKİ VİCDAN.. DEMAGOJİ DEĞİL GERÇEK. . 
Geçenlerde çayın altını kapattım. Artık yatacaktım. Kapı çaldı, saat neredeyse gece yarısı. Bizim apartmanın yanındaki eski tek katlı evdeki Fatma abla gelmiş... Almış iki çocuğunu da yanına, çıkmış gelmiş bizim kapıya... Görünce hemen atıldım önce, buyur abla bir şey mi oldu söyle..?
Dedi ki: ‘’İzin verirseniz bir yarım saat sizde oturabilir miyiz? Buyur ettik içeri. Salon tarafına, geçince çocuklar yapışmaz mı evdeki kalorifer peteklerine... Eşimde şaşırdı ama çocukların yanakları kıpkırmızı. Anladım bu masumlar üşümüşler. Eşime göz kırptım, diğer odaya geç der gibi yaptım. Hayırdır Fatma abla anlat bana. ‘’Çok hasta oldum. Bir haftadır çalışamadım. Bu kış odun kömür de alamadım. Düşündüm, bu sene de elektrikli soba ile ısınalım. Ama hasta olunca para da kazanamayınca kesilmiş bugün elektrik. Hava da çok soğuk battaniye altında titredik. Ne yapacağımızı bilemedik. Geçen hafta sen eşinle sokakta şeker falan vermiştiniz benim çocuklara. Ben gördüm onu camdan bakarken, merhametlidirler diye düşündüm... Başka yere gitmeye çekindim, size geleyim dedim. İzin verin biraz ısınsın çocuklar sonra giderim’’...
Fatma ablamızın eşi yok. Temizlik yapıyor, çevremizdeki apartmanlarda merdiven yıkıyor. Gözü tok, kimseye el açmak yok. Eee tabii ev kira, iki çocukta okuyor okulda. Kolay değil yetmemiş, iki masum soğukta titremiş. O anlattı, benim içim yandı. Çok uzatmasın dedim hemen eşime seslendim. Sofra kuralım size dedim. Nasılsa yarın pazar bize iş de yok, evde çocuğumuzda yok. Eşim çıktı gece açık fırından sıcak ekmek almış. Bir de birkaç bir şey. Kurduk sofrayı, doyurduk pembe yanaklı çocukları. O küçük çocuklar, öyle yediler ki neredeyse benim kadar. Ya tatlı geldi, ya da aç kalmışlar belli. Mutfakta eşim dedi ki: "5 yıl önce misafirlik çarşaf yorgan niye aldım?"... Kim gelecek , kim bizde geceleyecek? Kısmet işte. Bereket geldi evimize. İki kardeş yan yana, annesi de uyudu karşılarında... Ben neredeyse sabaha kadar onları seyrettim uzaktan... Bir ara dalmışım, annemi gördüm rüyamda , eve geldi, güldü ve gitti. Bir kaç saniye idi hepsi... Uyanınca ağladım, kucağımdaki battaniyeye sarıldım. Sabah ki kahvaltıyı, sonra gün içinde yaptıklarımızı yazmayacağım size... O kadarı da sır kalsın bende... Ama sonucu bilin... Fatma abla mutlu, yuvası kurtuldu. Şimdi evi sıcacık, bir şeyler yaptık işte 15-10 arkadaş ile birazcık... Komşulara da çaktırmadık... Kimseyi de utandırmadık...
Ama şimdi yazınca bunları, içim yine yandı... Ya uyusaydık ya da evde olmasaydık ve kapıyı eşim açmasaydı…?
Soğuk geceler ve günler geçiriyoruz...
Allah kimseyi evsiz, barksız, ocaksız, yurtsuz yoksun bırakmasın
Ve bence merhamet, acımak değil, acıtmamaktır...

Kaynak: Editör:
Etiketler: DR., SONER, OĞUZ'U, KAYBETTİK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı