Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 15:20
 
AKŞENER VE YAVAŞ İÇİN ÇİN'DEN YENİ AÇIKLAMA
GÜNCEL Haberi
AKŞENER VE YAVAŞ İÇİN ÇİN'DEN YENİ AÇIKLAMA

Çin Dışişleri Bakanlığı, Meral Akşener ve Mansur Yavaş'ı hedef alan Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya paylaşımlarının meşru olduğunu belirtti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zao Lijian, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Ankara Büyükelçisi Liu Şaobin'in Türk Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Sputnik'te yer alan habere göre, Zao,"Türkiye'deki tüm kesimlerin, Çin'in ulusal egemenliği ve toprak bütünlüğünü koruma konusundaki kararlı tutumuna, terör ve aşırıcılıkla mücadelede attığı adımlara, doğru, makul ve tarafsız şekilde bakmasını umduklarını" belirtti.

Zao, Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin paylaşımı için "tamamen uygun, makul olduğu ve eleştirilemeyeceği" yorumunda bulundu.

Çin'in Ankara Büyükelçiliği, Meral Akşener ve Mansur Yavaş'ın 'Barın katliamı' paylaşımlarına tepki göstererek 'Şiddetle kınıyoruz. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır' demişti. Bunun ardından, Çin'in Ankara Büyükelçisi Liu, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: AKŞENER, VE, YAVAŞ, İÇİN, ÇİN'DEN, YENİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı