Yazı Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 04:48
 
TÜRKİYE ERDOĞAN DEMEK Mİ?
CENGİZ YUCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

CENGİZYUCAK Devletlerin dış politikalarını yine Devlet belirlerken siyasi iktidarlar ise o belirlenen dış politikanın gereklerini yerine getirirler..

Türkiye'nin dün uygulamış olduğu İran, Irak ve Suriye politikasının belirleyicisi de devlettir, bugün uygulanan Azerbaycan ile Libya ve Kıbrıs'ı da içine alan Akdeniz yani "Mavi Vatan" politikasının belirleyicisi de devlettir..

Türk Devletinin kendi geleceğini düşünerek yüzlerce yıllık bekasını yönelik olarak yaşama geçirmeye çalıştığı bu dış politika Afrika sömürgecisi Fransa ve Avrupa Haçlı zihniyetinin tetikçi maşası Yunanistan'ın işine gelmeyince önce Ege ve Akdenizde adaları silahlandırmaya başladılar. Olmadı ardından semalarda savaş uçakları ile it dalaşına kalkıştılar ve baktılar ki Türkiye geri adım atmıyor ve bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Dünyanın gözünde küçük düşürerek, Türkiye ile birlikte itibarsızlaştırma yoluna gittiler..

Öyle ya orduları çökertemiyorsanız, komutana diz çöktürme planını devreye sokacaksınız..
Hani vardı ya tarihte 1710 yılındaki Osmanlı-Rus savaşında, Baltacı Mehmet Paşanın komutasındaki Osmanlı ordusunun gayretiyle sahada zafere imza atılacakken, İstanbul'da Baltacı Mehmet Paşanın rüşvet aldığı ve hatta Rus çarı Deli Petro'nun güzel karısı Çariçe Katerina'nın kendisine sunulduğu ve bu yüzden barışı kabul ettiği söylentileri yaydırılmıştı..

Neyse.. Döndük güne..

İşte tam da böylesi bir ortamda yani "Mavi Vatan Savunması" duygusunun Türk Milletinin iliklerine kadar işlediği bir ortamda Düşman Kuvvetlerinin Erdoğan'ı hedeflerine koyması üzerine başta Ak Partililer olmak üzere Cumhur İttifakı üyeleri ve oy verenleri sosyal medyadan "Erdoğan Yalnız Değildir, Türkiye onun arkasındadır" şeklinde bir destek kampanyası başlattılar..

Kocaeli'de de başta tüm milletvekilleri, il ve ilçe Teşkilat Başkanları ve belediye başkanları olmak üzere tüm Ak Partililer bu destek kampanyasına katılım sağladılar..

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'da twitter sayfasından "Türkiye demek Erdoğan demek, Erdoğan demek Türkiye demektir. Türkiye'nin sarsılmaz iradesine alışacak ve kabulleneceksiniz. Başka yol yok. Erdoganın yanındayız" ifadelerinin yer aldığı bir mesaj paylaştı..

Sen misini paylaşan?
Anında düğmeye basıldı "Muzaffer Bıyık Atatürk'ü yok saydı" diyerekten..

Yahu insaf!
Allah aşkına Mustafa Kemal Atatürk ile bu sözlerin ne alakası var?
"Bulanık suda balık avlamak" dedikleri şey tam da budur işte..

Muzaffer Bıyık'ı bu sözleri ile vuramazsınız; onun vatanseverliğine ve milliyetçiliğine onu tanıyan herkes şahit olduğu gibi 2012'de FETÖ'nün en güçlü olduğu yılda, talimat üzerine Gebze'de ki FETÖ gazetesinin hedefine koyarak kellesini almak için aleyhine manşet attığı tek siyasetçi Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve tek gazeteci de bendim..

Onun içindir ki kimse açtırmasın kara kaplı defterleri..
O defterler bir açılırsa; içinden ne "Atatürkçü maskeli FETÖ yalamaları" dökülür bir bilseniz 

Gelelim meselenin diğer boyutuna;

ERDOĞAN DEMEK TÜRKİYE DEMEK Mİ?

Asla..
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana çok Cumhurbaşkanları ve Başbakanları geldi geçti ve Erdoğan'da onlardan birisidir..

Erdoğan demek Türkiye demek değil ama Erdoğan demek Ak Parti demektir..
Çünkü Erdoğan'ın olmadığı yerde Ak Parti diye bir şey kalmaz..
Tıpkı Ecevit'in olmadığı yerde DSP'nin olmadığı gibi..
​Tıpkı Özal'ın olmadığı yerde ANAP'ın olmadığı gibi..
​Tıpkı Demirel'in olmadığı yerde DYP'nin olmadığı gibi..
​Tıpkı Erbakan'ın olmadığı yerde Saadet Partisinin yüzde 0.3'e düştüğü gibi..

 
Etiketler: TÜRKİYE, ERDOĞAN, DEMEK, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı