Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 22:51
 
FİLİSTİN'DE Kİ SALDIRIYA AK PARTİ'DEN ÜST DÜZEY TEPKİLER GELDİ
GÜNCEL Haberi
FİLİSTİN'DE Kİ SALDIRIYA AK PARTİ'DEN ÜST DÜZEY TEPKİLER GELDİ

İsrail güvenlik güçleri, bu akşam teravih namazını kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere ses bombaları ve plastik mermi ile saldırdı. Yapılan vahşi ve çirkin saldırıda ilk belirlemelere göre olayda 10 kişi yaralandı. Türkiye'de bu haber kısa sürede infial oluştururken, siyasilerden peş peşe yapılan saldırı sert bir şekilde kınayan tepki açıklamaları geldi..

İŞTE SİYASİLER TARAFINDAN PEŞ PEŞE YAPILAN AÇIKLAMALAR:

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: 'SALDIRI AÇIK BİR DEVLET TERÖRÜDÜR'
TBMM Başkanı Şentop'ta, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Her Ramazanda olduğu gibi İsrail'in şiddet ve zulmünün arttığı günlere şahitlik ediyoruz. Bu gece, Mescid-i Aksa'da, namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdür. Şiddet ve zulüm eken barış ve huzur biçemez. Mescid-i Aksa'daki terörü lanetliyorum” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN:'ŞİDDETLE KINIYORUZ'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail polisinin Mescid-i Aksa'ya girerek ses bombalarıyla saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Mübarek Ramazan günlerinde hiçbir kutsala saygısı olmayan İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa'yı derhal terk etmelidir. Bu menfur ve pervasız saldırılar derhal durmalıdır” ifadelerine yer verdi.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: 'İSRAİL'İN KUTSALLARIMIZA SALDIRMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ'
Altun, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “İsrail'in Filistinlilere yönelik sürdürdüğü işgal ve şiddet politikasını endişeyle takip etmekteyiz. İsrail'in kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez. Bugün, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla gerçekleştirilen baskını şiddetle telin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: 'FİLİSTİN HALKININ HAKLI DAVASININ HER DAİM YANINDAYIZ'
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımdı, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya bu akşam yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. İsrail'in Mübarek Ramazan'da ibadet eden masumları hedef alması insanlık dışı bir olay. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Filistin halkının haklı davasının her daim yanındayız” ifadesini kullandı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: 'İSRAİL MESCİD-İ AKSA'NIN HUKUKİ STATÜSÜNE SAYGI DUYMALI'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'te , “İsrail hükümetinin mübarek Ramazan ayında Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı ve Filistinlilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz” dedi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Harem-i Şerif, tüm Müslümanların kutsal mabedidir. İsrail hükümetinin mübarek Ramazan ayında Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı ve Filistinlilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz. İsrail, Mescidi Aksa'nın hukuki statüsüne saygı duymalı ve uluslararası yükümlülüklerine uygun davranmalıdır. Filistinli kardeşlerimizin din ve vicdan özgürlüklerinin sonuna kadar yanındayız” ifadesine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FİLİSTİN'DE, Kİ, SALDIRIYA, AK, PARTİ'DEN, ÜST, DÜZEY, TEPKİLER, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı