Haber Detayı
19 Haziran 2021 - Cumartesi 11:38
 
AK PARTİ KOCAELİ'DE NELER OLUYOR
SİYASET Haberi
AK PARTİ KOCAELİ'DE NELER OLUYOR

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK Ak Parti Kocaeli'nin 20 yıllık siyasetini benim gibi yakından takip edenler bilirler ki; her ne kadar belli etmemeye çalışsalar dahi 2004'den 2018 yılına kadar Ak Parti Kocaeli'yi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile o dönemlerin  milletvekili ve Bakanı Fikri Işık birlikte yönettiler;
İl-ilçe başkan ve yönetimlerini birlikte belirlediler..
Belediye başkan ve milletvekili adaylıkları için isim işaret ettiler..
Kocaeli'de yapılacak olan büyük yatırımların yerini ve zamanını birlikte kararlaştırdılar.. 

2018 genel seçimlerinde Av. Emine Zeybek'in milletvekili ve MKYK üyesi olması ve 2019 yerel seçimlerinde de Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın'ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi, "Ak Parti Kocaeli'nin patronaj katı"nda dengelerin değişmesine neden oldu ve o değişim ilçe ve hatta mahalle teşkilatlarına kadar sirayet etti..

Uzun süreden beri bu yeni siyasi dengeye karşı sessiz kalmayı yeğleyen eski Başbakan yardımcısı ve Kocaeli milletvekili Fikri Işık son bir hafta içinde tekrar meydanlara indi ve dünkü saha çalışmaları için "Müsiad Kocaeli Başkanı İsmail Uslu Bey’i ziyaret ederek, Hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. " ve "Partimizin Kurucu Yönetim Kurulunda beraber görev yaptığımız Mehmet Balaban Bey’i iş yerinde ziyaret ederek hasbihal ettik.Ziyaretimize İzmit İlçe Başkan Vekilimiz Y.Sami Çınar, yönetim kurulu üyelerimiz ve Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz Bey eşlik ettiler." paylaşımlarında bulundu..

 Kocaeli Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'da bugün Körfez ilçesine giderek iki buçuk yıldan beri ara verdiği vatandaş ile yürüyüşler için start verdi..

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt bu başlangıcı "Adımlarımız Sağlık İçin. Geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımlarıyla uzun bir süredir yapamadığımız Cumartesi yürüyüşlerimize başladık. Sizleri de her Cumartesi bekliyoruz." ifadeleri ile paylaştı..

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt hakkında bir detay bilgi ise Ak Parti Körfez ilçe başkanlığı yaptığı dönemler dahil hep Fikri Işık ile birlikte siyaset yapan ekibin içinde yer almasıdır..

Benden şimdilik bu kadar..
2023 genel seçimleri erkene alınacak gibi ve 2024 yerele de yaklaşılıyor..
Varın gersini siz kestirin "Ak Parti Kocaeli'de neler oluyor" ve "neler olacak" diye..

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: AK, PARTİ, KOCAELİ'DE, NELER, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı