GEBZE'DE MAYIS AYI MECLİSİ TAMAM

İlçeler 08.05.2024 - 15:27, Güncelleme: 08.05.2024 - 15:27
 

GEBZE'DE MAYIS AYI MECLİSİ TAMAM

KOCAELİ HABERİ
Gebze Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gebze Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gebze Belediyesi Meclis Başkan Vekili Selamet Güner’in yönettiği Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, yoklama ve bir önceki oturuma ait karar özetlerinin oylanarak kabul edilmesiyle başladı. Meclis oturumunda, gündemde raporlar kısmında yer alan Yapı Kayıt Belgesi alan 5 adet parselin satışına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, belediye mülkiyetinde bulunan Yavuzselim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların yapılan müracaata ilişkin 5 adet hak sahiplerine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Cumaköy-Hatipler-Kargalı Mahallelerinde Kadastro çalışmaları için bilirkişi şartlarına uygun her mahalle için 6’şar adet şahsın bilirkişi olarak belirlenmesi ile ilgili 05.03.2024 tarih ve 2024/46 sayılı meclis kararının tashihine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Mustafapaşa (Güzeller) Mah. 33 ada 209 nolu Gebze Belediyesi mülkiyetindeki parselin İlçe Müftülüğüne tahsisine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Tepemanayır ve Ovacık Mahallelerinde Kadastro çalışmaları için bilirkişi belirlenmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ 2023 Yılı Analitik Bütçe Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Belediyemiz meri imar planlarında ticaret alanında kalan belediye mülkiyetindeki Güzeller Mah. 6685 ada 4 nolu 8687,54 m² alanlı parselin belediyemizce yapılacak yatırımlara ve projelere kaynak oluşturması için satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazların satışlarında uygulanacak taksit süreleri ile vade farkını, 6183 sayılı Amme Alacakları Tahsil Usul Hakkında Kanun gereğince belirlenen oranı geçmemek üzere gecikme zammını tespit etmek ve satış sözleşmesi yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu maddeleri ise oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı. Gebze Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı 4 Haziran Salı günü saat 15’te toplanacak.
KOCAELİ HABERİ

Gebze Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Gebze Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, kent meydanında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gebze Belediyesi Meclis Başkan Vekili Selamet Güner’in yönettiği Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu, yoklama ve bir önceki oturuma ait karar özetlerinin oylanarak kabul edilmesiyle başladı. Meclis oturumunda, gündemde raporlar kısmında yer alan Yapı Kayıt Belgesi alan 5 adet parselin satışına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, belediye mülkiyetinde bulunan Yavuzselim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların yapılan müracaata ilişkin 5 adet hak sahiplerine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Cumaköy-Hatipler-Kargalı Mahallelerinde Kadastro çalışmaları için bilirkişi şartlarına uygun her mahalle için 6’şar adet şahsın bilirkişi olarak belirlenmesi ile ilgili 05.03.2024 tarih ve 2024/46 sayılı meclis kararının tashihine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Mustafapaşa (Güzeller) Mah. 33 ada 209 nolu Gebze Belediyesi mülkiyetindeki parselin İlçe Müftülüğüne tahsisine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Tepemanayır ve Ovacık Mahallelerinde Kadastro çalışmaları için bilirkişi belirlenmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

2023 Yılı Analitik Bütçe Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Belediyemiz meri imar planlarında ticaret alanında kalan belediye mülkiyetindeki Güzeller Mah. 6685 ada 4 nolu 8687,54 m² alanlı parselin belediyemizce yapılacak yatırımlara ve projelere kaynak oluşturması için satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazların satışlarında uygulanacak taksit süreleri ile vade farkını, 6183 sayılı Amme Alacakları Tahsil Usul Hakkında Kanun gereğince belirlenen oranı geçmemek üzere gecikme zammını tespit etmek ve satış sözleşmesi yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu maddeleri ise oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı. Gebze Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı 4 Haziran Salı günü saat 15’te toplanacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihaberi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.