BAŞKAN BÜYÜKAKIN'DAN 'MUSLUK SUYU' AÇIKLAMASI

Gündem 22.05.2024 - 17:08, Güncelleme: 22.05.2024 - 17:08
 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN'DAN 'MUSLUK SUYU' AÇIKLAMASI

KOCAELİ HABERİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün, 2024 yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Başkanlığı’nda Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı ardından düzenlenen İSU 2024 yılı Birinci Olağan Genel Kurulu’nda sunum yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık: “İSU’nun 2023 yılı Kesin Hesap Cetveli’nde 3 milyar 580 milyon olarak tahmin edilen gelir bütçesi 3 milyar 969 milyon 461 bin lira olarak gerçekleşti. 2023 yılı tahmini gider bütçesi ise 4 milyar 430 milyon olarak tahmin edildi ve 4 milyar 157 milyon 606 bin lira olarak gerçekleşti. Gerçekleşme oranı ise yüzde 94 oldu. 2024 yılı tahmini bütçemizde geliri, 7 milyar 115 milyon TL; gideri, 8 milyar 085 milyon TL olarak tahmin ettik. Bütçemizde İller Bankası’nın payı çok düşük. 2023 yılı gider bütçesine baktığımızda yüzde 35’i de yatırımlara ayrıldı.” dedi. BAŞKAN TAHİR BÜYÜKAKIN: “SU FİYATLARINDA 17. SIRADAYIZ” Genel Kurulda CHP’li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Tarifeler konusunda eleştiriler oldu. Bu tarifelerle ilgili kararlar, daha önce oy birliği ile alındı. Tarife konusu sürekli eleştiriliyor. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında biz 17’nci sıradayız. Sayıştayın kararlarına göre biz bu mecliste karar aldık. Maliyetin altında su verirsek zimmet çıkacağı için bu karar verildi. Yükü sanayinin üzerine vererek hane suyunu az tuttuk. Daha sonra enflasyon farklarının yansıtılmasını durduralım kararı aldık. Konutta TÜFE’nin kaldırılması ile abonelerin kazanımı ise 614 milyon lira” dedi. BÜYÜKAKIN: ”KOCAELİ’DE SU MUSLUKTAN İÇİLİR” Asbestli boru kullanımı ile ilgili gelen eleştirilere de cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Asbestli boru ile ilgili tartışmada geçtiğimiz yıl diğer belediyelerle karşılaştırma yapılmasını istedim ama diğer belediyelerde bunun verisini bulamadık.” dedi. Çeşmeden su içilmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Tahir Büyükakın: “Çeşmeden su içiyor muyum? Evet, içiyorum. Sorun yok. Ben, Ali Bey’e güveniyorum. Kocaeli’de su musluktan içilir diyor, ben de içiyorum.” diye konuştu. Başkan Tahir Büyükakın, İSU Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti. Büyükakın: “ İSU’da görev yapan tüm arkadaşlar görevinde yetkin kişiler. Ben, çalışma arkadaşlarıma vermiş oldukları emekler için çok teşekkür ediyorum.” dedi. KARARLAR GÖRÜŞÜLEREK ONAYLANDI 2023 yılı Faaliyet Raporu, Bilanço, Kesin Hesap, Taşınır Kesin Hesap ve Denetçiler Raporu ile Norm Kadro Düzenlenmesi ve İSU Kuruluş, Yetki ve Yönetimine İlişkin Esas Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Tadilatı Teklifinin görüşülerek karara bağlanması görüşülerek karara bağlandı.*
KOCAELİ HABERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün, 2024 yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın Başkanlığı’nda Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı ardından düzenlenen İSU 2024 yılı Birinci Olağan Genel Kurulu’nda sunum yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık: “İSU’nun 2023 yılı Kesin Hesap Cetveli’nde 3 milyar 580 milyon olarak tahmin edilen gelir bütçesi 3 milyar 969 milyon 461 bin lira olarak gerçekleşti. 2023 yılı tahmini gider bütçesi ise 4 milyar 430 milyon olarak tahmin edildi ve 4 milyar 157 milyon 606 bin lira olarak gerçekleşti. Gerçekleşme oranı ise yüzde 94 oldu. 2024 yılı tahmini bütçemizde geliri, 7 milyar 115 milyon TL; gideri, 8 milyar 085 milyon TL olarak tahmin ettik. Bütçemizde İller Bankası’nın payı çok düşük. 2023 yılı gider bütçesine baktığımızda yüzde 35’i de yatırımlara ayrıldı.” dedi.

BAŞKAN TAHİR BÜYÜKAKIN: “SU FİYATLARINDA 17. SIRADAYIZ”

Genel Kurulda CHP’li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Tarifeler konusunda eleştiriler oldu. Bu tarifelerle ilgili kararlar, daha önce oy birliği ile alındı. Tarife konusu sürekli eleştiriliyor. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında biz 17’nci sıradayız. Sayıştayın kararlarına göre biz bu mecliste karar aldık. Maliyetin altında su verirsek zimmet çıkacağı için bu karar verildi. Yükü sanayinin üzerine vererek hane suyunu az tuttuk. Daha sonra enflasyon farklarının yansıtılmasını durduralım kararı aldık. Konutta TÜFE’nin kaldırılması ile abonelerin kazanımı ise 614 milyon lira” dedi.

BÜYÜKAKIN: ”KOCAELİ’DE SU MUSLUKTAN İÇİLİR”

Asbestli boru kullanımı ile ilgili gelen eleştirilere de cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Asbestli boru ile ilgili tartışmada geçtiğimiz yıl diğer belediyelerle karşılaştırma yapılmasını istedim ama diğer belediyelerde bunun verisini bulamadık.” dedi. Çeşmeden su içilmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Tahir Büyükakın: “Çeşmeden su içiyor muyum? Evet, içiyorum. Sorun yok. Ben, Ali Bey’e güveniyorum. Kocaeli’de su musluktan içilir diyor, ben de içiyorum.” diye konuştu. Başkan Tahir Büyükakın, İSU Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti. Büyükakın: “ İSU’da görev yapan tüm arkadaşlar görevinde yetkin kişiler. Ben, çalışma arkadaşlarıma vermiş oldukları emekler için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KARARLAR GÖRÜŞÜLEREK ONAYLANDI

2023 yılı Faaliyet Raporu, Bilanço, Kesin Hesap, Taşınır Kesin Hesap ve Denetçiler Raporu ile Norm Kadro Düzenlenmesi ve İSU Kuruluş, Yetki ve Yönetimine İlişkin Esas Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Tadilatı Teklifinin görüşülerek karara bağlanması görüşülerek karara bağlandı.*

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaelihaberi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.