Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Güncel Haber Girişi: 11.10.2021 - 18:22, Güncelleme: 11.10.2021 - 18:22

Milli Savunma Bakanlığı'ndan SADAT açıklaması

 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan SADAT açıklaması

kocaelihaberi
Milli Savunma Bakanlığı iddialara ilişkin yaptığı basın açıklamasında SADAT üyesi Gürcan Onat’a komisyonlarda 2 yıl görev verildiğini duyurdu. 15 Temmuz sonrası Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Milli Savunma Üniversitesi’nin harp okulu mülakatlarına SADAT ekibinden isimlerin katılmaya başladığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Milli Savunma Bakanlığı, SADAT personeli Gürcan Onat’ın askeri öğrenci alım komisyonlarında bir süre görev aldığını söyledi. 'Sadece 2 yıl görev aldı' Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şöyle: "15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan askeri darbe girişimi sonrasında yapılan düzenlemeler çerçevesinde, gerekli güvenlik soruşturmaları yapılarak emekli subaylar ve astsubaylar ile diğer kamu personeline askeri öğrenci alım komisyonlarında görev verilmiştir. Haberde adı geçen ve SADAT Kurucusu olduğu iddia edilen emekli personel Gürcan Onat’a, ilgili düzenlemeler çerçevesinde, sadece 2017 ve 2018 yıllarında yapılan askeri öğrenci seçim alımlarında görev verilmiştir. 2019, 2020 ve 2021 yılı askeri öğrenci seçim komisyonlarında ise görev verilmemiştir. Askeri öğrenci seçim alımlarında görev alan 200 kişiden sadece birisi olan, bu komisyonlarda sadece 2 yıl görev yapan ve sonrasında kendisine görev verilmeyen Gürcan ONAT üzerinden 'Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı' başlığı ile yapılan haberler gerçeklikten uzaktır ve Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Üniversitesini yıpratmaktan başka hiçbir amaç taşımamaktadır."
kocaelihaberi

Milli Savunma Bakanlığı iddialara ilişkin yaptığı basın açıklamasında SADAT üyesi Gürcan Onat’a komisyonlarda 2 yıl görev verildiğini duyurdu.

15 Temmuz sonrası Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Milli Savunma Üniversitesi’nin harp okulu mülakatlarına SADAT ekibinden isimlerin katılmaya başladığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Milli Savunma Bakanlığı, SADAT personeli Gürcan Onat’ın askeri öğrenci alım komisyonlarında bir süre görev aldığını söyledi.

'Sadece 2 yıl görev aldı'

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

"15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan askeri darbe girişimi sonrasında yapılan düzenlemeler çerçevesinde, gerekli güvenlik soruşturmaları yapılarak emekli subaylar ve astsubaylar ile diğer kamu personeline askeri öğrenci alım komisyonlarında görev verilmiştir.

Haberde adı geçen ve SADAT Kurucusu olduğu iddia edilen emekli personel Gürcan Onat’a, ilgili düzenlemeler çerçevesinde, sadece 2017 ve 2018 yıllarında yapılan askeri öğrenci seçim alımlarında görev verilmiştir. 2019, 2020 ve 2021 yılı askeri öğrenci seçim komisyonlarında ise görev verilmemiştir.

Askeri öğrenci seçim alımlarında görev alan 200 kişiden sadece birisi olan, bu komisyonlarda sadece 2 yıl görev yapan ve sonrasında kendisine görev verilmeyen Gürcan ONAT üzerinden 'Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı' başlığı ile yapılan haberler gerçeklikten uzaktır ve Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Üniversitesini yıpratmaktan başka hiçbir amaç taşımamaktadır."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
altinlas
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.