Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
İlçeler Haber Girişi: 11.10.2021 - 09:53, Güncelleme: 11.10.2021 - 09:53

Maraş dondurmasına Çıldır‘dan rakip çıktı

 

Maraş dondurmasına Çıldır‘dan rakip çıktı

Kocaelihaberi
Binbir endemik bitkinin ve kendine has meyvenin yetiştiği Ardahan ‘ın Çıldır ilçesine bağlı Kurtkale bölgesinde yetişen ‘Cancur’ adını verdikleri meyveden doğal dondurma üretildi. Mehmet Avşar'ın Sabah gazetesinde yer alan haberine göre Kenardere köyünde yaşayan ve aynı zamanda köyün Muhtarı da olan Evren Aksu, taze inek sütü ve çarçur meyvesinde elde ettiği organik dondurmanın çeşitli hastalıklara da iyi geldiğini belirterek yüzde yüz doğal olan bu dondurmanın patentini almak için girişimlerde bulunduğunu anlatı. Aksu gazetemize yaptığı açıklamada şöyle konuştu; Aksu,” Cançur bizim sadece bu bölgede yetişen bu güne kadar suni gübreyle hiç karşılaşmamış yüzde yüz doğal bir yerel meyvemizdir. Ancak bu sene kurak gittiği için yeterli verimi alamadık. Yinede ev halkına yetecek kadar elde ettik. “ “İMKANSIZLIK BAZEN İNSANI YARATICI YAPIYOR “ Kısıtlı imkanların insanı yeni şeyler keşfetmeye ittiğini belirten Aksu, sözlerine şöyle devam etti, “Biz şehirde uzak olduğumuz için öyle canımızın istediği her şeyi alamıyoruz. Çocuklarımızın canı dondurma istediğinde köyde bakkal olmadığı için alamıyoruz. İşte bizim dondurma hikayemiz de böyle bir ihtiyaçtan dolayı hasıl oldu. İmkansızlık bazen insanı tembellikten kurtarıp yaratıcı hale getiriyor. Bizde çocuklarımıza hem sağlıklı hemde kendi bağımızda yetişen meyvelerle kapitalist düzenin bize dayattığı sağlıksız gıdalara karşı böyle mücadele başlatık. Piyasada bulunan çoğu dondurmaların kimyasal katkı maddelerle yapıldığı için çocukları hasta ettiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Bizim ürettiğimiz çarçur dandurma bırak hasta etmeyi çocukları daha dinç ve sağlıklı yapıyor. Ayrıca sadece çocuklar değil yaşlı insanlarımızda bu dondurmayı çok sevdiler. Doğal olduğu için çok Lezzetli. “ diye konuştu.
Kocaelihaberi

Binbir endemik bitkinin ve kendine has meyvenin yetiştiği Ardahan ‘ın Çıldır ilçesine bağlı Kurtkale bölgesinde yetişen ‘Cancur’ adını verdikleri meyveden doğal dondurma üretildi.

Mehmet Avşar'ın Sabah gazetesinde yer alan haberine göre Kenardere köyünde yaşayan ve aynı zamanda köyün Muhtarı da olan Evren Aksu, taze inek sütü ve çarçur meyvesinde elde ettiği organik dondurmanın çeşitli hastalıklara da iyi geldiğini belirterek yüzde yüz doğal olan bu dondurmanın patentini almak için girişimlerde bulunduğunu anlatı. Aksu gazetemize yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

Aksu,” Cançur bizim sadece bu bölgede yetişen bu güne kadar suni gübreyle hiç karşılaşmamış yüzde yüz doğal bir yerel meyvemizdir. Ancak bu sene kurak gittiği için yeterli verimi alamadık. Yinede ev halkına yetecek kadar elde ettik. “

“İMKANSIZLIK BAZEN İNSANI YARATICI YAPIYOR “

Kısıtlı imkanların insanı yeni şeyler keşfetmeye ittiğini belirten Aksu, sözlerine şöyle devam etti, “Biz şehirde uzak olduğumuz için öyle canımızın istediği her şeyi alamıyoruz. Çocuklarımızın canı dondurma istediğinde köyde bakkal olmadığı için alamıyoruz. İşte bizim dondurma hikayemiz de böyle bir ihtiyaçtan dolayı hasıl oldu.

İmkansızlık bazen insanı tembellikten kurtarıp yaratıcı hale getiriyor. Bizde çocuklarımıza hem sağlıklı hemde kendi bağımızda yetişen meyvelerle kapitalist düzenin bize dayattığı sağlıksız gıdalara karşı böyle mücadele başlatık.

Piyasada bulunan çoğu dondurmaların kimyasal katkı maddelerle yapıldığı için çocukları hasta ettiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Bizim ürettiğimiz çarçur dandurma bırak hasta etmeyi çocukları daha dinç ve sağlıklı yapıyor. Ayrıca sadece çocuklar değil yaşlı insanlarımızda bu dondurmayı çok sevdiler. Doğal olduğu için çok Lezzetli. “ diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
altinlas
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.