Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Siyaset Haber Girişi: 09.10.2021 - 16:41, Güncelleme: 09.10.2021 - 16:41

İMAMOĞLU BOZKIRIN ORTASINA HAYRAN KALDI

 

İMAMOĞLU BOZKIRIN ORTASINA HAYRAN KALDI

kocaelihaberi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Oya-Hüsamettin Koçan çifti tarafından Bayburt’a bağlı Bayraktar Köyü’nde kurulan ‘Baksı Müzesi’ni gezdi. İmamoğlu, bozkırın ortasına kurulmuş bir ‘sanat vahası’ konumundaki müzeye ilgili görüşlerini, “Bir insanın tek başına yaşamı değiştirme adına neler yapabileceğinin çok kıymetli bir ispatı. İBB olarak, İstanbul halkı adına Baksı Müzesi’yle güçlü bir iş birliği ağı kurmak istiyoruz. Harika bir iş olmuş. Hayatı değiştirmiş. Bu toprakların kendilerine kocaman bir teşekkür borcu var” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, İBB olarak, İstanbul halkı adına Baksı Müzesi’yle iş birlikleri olacağını vurguladı. İMAMOĞLU, BOZKIRIN ORTASINDAKİ ‘SANAT VAHASI’NA HAYRAN KALDI: HAYATI DEĞİŞTİRMİŞ İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde Gümüşhane’den Bayburt’a geçmiş, burada yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı. İmamoğlu, geceyi, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve eşi Oya Koçan tarafından Bayburt’a bağlı Bayraktar Köyü’nde kurulan, “2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödül”ü sahibi Baksı Müzesi’ne ait konaklama alanında geçirdi. Koçan çifti tarafından ağırlanan İmamoğlu, sabah saatlerinde de bozkırın ortasına kurulmuş bir “sanat vahası” konumundaki Baksı Müzesi’ni gezdi. Koçan çifti, İmamoğlu ile birlikte CHP milletvekilleri Gökan Zeybek, Turan Aydoğan ve Ahmet Kaya’ya müze ve içindeki sanat eserleri ile ilgili bilgi verdi. PROF. KOÇAN: “YENİ HİKAYELER YARATMAZSAK, GELECEK OLMAZ” Müzeni konferans salonunda bir konuşma yapan Prof. Koçan, hayali olan Baksı Müzesi’ni, “Anadolu’nun kültürel zenginliklerine saygı duyan bir proje” olarak tanımladı. Anadolu’nun dünyanın en önemli kültür üreten coğrafyalarından biri olduğunu vurgulayan Prof. Koçan, “Biz, yeniden Anadolu'ya bu itibarı iade etmek için çabalarken, bir yandan da hikayemize sahip çıkacağız? Anılarımıza, destanlarımıza sahip çıkacağız. Ama yeni hikayeler yaratmazsak, hayallerimiz olmazsa, gelecek olmaz diye düşünüyorum. Baksı, bu ikisini birleştiren bir proje, bir köprüdür” dedi. Projeyi uygulamaya karar verdiği dönemde kendisine “deli” gözüyle bakıldığını aktaran Prof. Koçan, “Bence iyi ki hayallerimiz var. Hayalinin peşinde koşanlar, kıymetli diye düşünüyorum. Hayallerinden koşanlar, geleceği inşa ediyorlar diye düşünüyorum. Onun için de bu konuda galiba birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Çünkü bizler, hepimiz, hayallerimizi yaşamaya koşuyoruz” diye konuştu. 
kocaelihaberi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Oya-Hüsamettin Koçan çifti tarafından Bayburt’a bağlı Bayraktar Köyü’nde kurulan ‘Baksı Müzesi’ni gezdi. İmamoğlu, bozkırın ortasına kurulmuş bir ‘sanat vahası’ konumundaki müzeye ilgili görüşlerini, “Bir insanın tek başına yaşamı değiştirme adına neler yapabileceğinin çok kıymetli bir ispatı. İBB olarak, İstanbul halkı adına Baksı Müzesi’yle güçlü bir iş birliği ağı kurmak istiyoruz. Harika bir iş olmuş. Hayatı değiştirmiş. Bu toprakların kendilerine kocaman bir teşekkür borcu var” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, İBB olarak, İstanbul halkı adına Baksı Müzesi’yle iş birlikleri olacağını vurguladı.

İMAMOĞLU, BOZKIRIN ORTASINDAKİ ‘SANAT VAHASI’NA HAYRAN KALDI: HAYATI DEĞİŞTİRMİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde Gümüşhane’den Bayburt’a geçmiş, burada yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı. İmamoğlu, geceyi, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve eşi Oya Koçan tarafından Bayburt’a bağlı Bayraktar Köyü’nde kurulan, “2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödül”ü sahibi Baksı Müzesi’ne ait konaklama alanında geçirdi. Koçan çifti tarafından ağırlanan İmamoğlu, sabah saatlerinde de bozkırın ortasına kurulmuş bir “sanat vahası” konumundaki Baksı Müzesi’ni gezdi. Koçan çifti, İmamoğlu ile birlikte CHP milletvekilleri Gökan Zeybek, Turan Aydoğan ve Ahmet Kaya’ya müze ve içindeki sanat eserleri ile ilgili bilgi verdi.

PROF. KOÇAN: “YENİ HİKAYELER YARATMAZSAK, GELECEK OLMAZ”

Müzeni konferans salonunda bir konuşma yapan Prof. Koçan, hayali olan Baksı Müzesi’ni, “Anadolu’nun kültürel zenginliklerine saygı duyan bir proje” olarak tanımladı. Anadolu’nun dünyanın en önemli kültür üreten coğrafyalarından biri olduğunu vurgulayan Prof. Koçan, “Biz, yeniden Anadolu'ya bu itibarı iade etmek için çabalarken, bir yandan da hikayemize sahip çıkacağız? Anılarımıza, destanlarımıza sahip çıkacağız. Ama yeni hikayeler yaratmazsak, hayallerimiz olmazsa, gelecek olmaz diye düşünüyorum. Baksı, bu ikisini birleştiren bir proje, bir köprüdür” dedi. Projeyi uygulamaya karar verdiği dönemde kendisine “deli” gözüyle bakıldığını aktaran Prof. Koçan, “Bence iyi ki hayallerimiz var. Hayalinin peşinde koşanlar, kıymetli diye düşünüyorum. Hayallerinden koşanlar, geleceği inşa ediyorlar diye düşünüyorum. Onun için de bu konuda galiba birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Çünkü bizler, hepimiz, hayallerimizi yaşamaya koşuyoruz” diye konuştu. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
altinlas
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.