Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 08:00
 
ÖZEL HABER// BU BİNA GEBZELİLERİNDİR GEBZELİLERİN KALACAK
İLÇELER Haberi
ÖZEL HABER//  BU BİNA GEBZELİLERİNDİR GEBZELİLERİN KALACAK

KOCAELİ HABERİ- CENGİZ YUCAK Gebze Kent Konseyi 1999 yılında ikinci kez Gebze Belediye Başkanı Ahmet Penbegüllü tarafından kuruldu. Konseyin ikinci yönetim döneminde Ahmet Penbegüllü yine Başkan ben de Konsey Yönetim Kurulu üyesi idim. Gebze Kent Konseyine ait bina bizim dönemimizde, Fatih Devlet Hastanesinin yanıbaşındaki Sefa Tepesinde Gebze Belediyesine ait arazi üzerine Gebzelilerin parası ile inşa edildi. 

2004 yılında Gebze Belediye Başkanı seçilen İbrahim Pehlivan hem Konseyi hem de binayı pasif durumda tutmayı yeğledi.

2009'da Gebze Belediye Başkanı seçilen Adnan Köşker, Gebze'nin dev sanayi kuruluşu Sarkuysan A.Ş'nin ortaklarından birisi olan 
İbrahim Güngör'ü başkanlığa getirdi ve Güngör 2010-2014 yılları arasında Gebze Kent Konseyi başkanlığı yaptıktan sonra 2014 yılında o görevi kongrede Gültekin Şenel'e bıraktı..

Adnan Köşker, Gültekin Şenel ile yıldızları barışmayınca Gebze Kent Konseyini ve binayı pasifleştirdi. Adnan Köşker daha sonra bu binayi Gebze Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesindeki "41 GENÇ 41 GELECEK PROJESİ"nin kullanımına tahsis etti..

2019 yılında Gebze Belediye Başkanı seçilen Zinnur Büyükgöz, Adnan Köşker döneminden kalan bu  "41 GENÇ 41 GELECEK PROJESİ"ne pek fazla itibar göstermeyince, binanın kapısına kilit ve dış demir kapıya da zincir vuruldu..

Şahsıma gelen duyumlara göre Gebze Kent Konseyi için yapılan bu bina bazı kişilerin, kesimlerin ve cemiyetlerin iştahını kabartıyormuş..

"İnsan nefsidir olabilir" diyor ve ekliyorum;
GEBZE BELEDİYESİNİN YERİNE GEBZELİLERİN PARASI İLE YAPILAN BİNA GEBZELİLERİNDİR VE ÖYLE DE KALMALIDIR.. 

Bir açık hava ve ağaç görseli olabilir

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZEL, HABER//, , BU, BİNA, GEBZELİLERİNDİR, GEBZELİLERİN, KALACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı