Haber Detayı
21 Temmuz 2021 - Çarşamba 16:25
 
NİHAT ERGÜN ESKİ DAVA ARKADAŞLARINA VERDİ VERİŞTİRDİ
- Haberi
NİHAT ERGÜN ESKİ DAVA ARKADAŞLARINA VERDİ VERİŞTİRDİ

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nda, Nihat Ergün ve 12 ilçe başkanının katılımlarıyla ilk bayramlaşma töreni gerçekleşti

ERGÜN ‘KIBRIS’A DA SARAY YAPACAKLARMIŞ’
İki dönem Ak Parti hükümetlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yaptıktan sonra DEVA Partisine geçene ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olan Nihat Ergün burada yaptığı konuşmasında, “Bugün adalet ve kalkınma yerini bireysel kalkınmaya bıraktı. Zaten, bireysel kalkınmanın 3 - 5 müteahhit ile yapıldığı yerde adalet olması da mümkün değil. Hükümet her şeyi inşaat olarak görüyor. Hani derler ya, tilkinin 40 rüyası varmış kırkı da tavuk üzerineymiş diye. Bunların ki de öyle, her yerde inşaat ve imar rantı görüyorlar.

Eğitim sistemi bozuk diyorsun koca koca okul binaları yapıyorlar. Adalet sistemi bozuk diyorsun Adalet Sarayları inşa ediyorlar. Sağlık sistemi alarm veriyor diyorsun devasa şehir hastahaneleri inşa ediyorlar. Ama bunların içlerinde yetkin kadrolar var mı, sistem çalışmıyor dediğinde cevap yok. Kıbrıs sorunu dediğinde bile, arkadaşlar çözüm yolunu bulmuşlar. Kıbrıs’a da “Saray” inşa ederek Kıbrıs sorununu çözeceklermiş... Kendileri sarayda oldukları için tabi kendilerinin ve yandaşlarının sorunları çözülmüş anlaşılan ama ya milletin sorunları?

DEVA KADROLARI İNŞA EDECEK
İnşallah milletimizin tekrar Demokrasi içerisinde Atılım gerçekleştireceği günler yakın. DEVA Partimiz de adını buradan alıyor zaten. Gazetecilerin işlerini yaptıkları için görevden alınmadığı, demokratik hak ve özgürlüklerin sonuna kadar kullanıldığı, milletimizin refah seviyesinin tekrar yükseleceği günleri inşallah DEVA Kadroları yeniden inşa edecekler” dedi.

Tören daha sonra, partililerin ve vatandaşların bayramlaşması ve ikramlarla birlikte parti müzikleri eşliğinde devam etti.

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: NİHAT, ERGÜN, ESKİ, DAVA, ARKADAŞLARINA, VERDİ, VERİŞTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı