Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 15:40
 
Muhammed Emin Saraç hocanın cenazesine akın ettiler
YAŞAM Haberi
 Muhammed Emin Saraç hocanın cenazesine akın ettiler

 Muhammed Emin Saraç hoca için Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Pandemi dönemi ve kurallarına rağmen Saraç'ın cenazesine binlerce kişi akın edip kuyruklar cami dışına taşarken, tabut talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camisi'ne götürüldü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç da babalarının tabutuna omuz verdi. Törene, Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.


Resim
Muhammed Emin Saraç, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından vasiyeti üzere Fatih Camisi Haziresi'ne defnedildi.

Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldığı hastanede cuma günü yaşamını yitiren Saraç'ın cenazesine öğrencileri, sevenleri ve üst düzey devlet adamları katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Namaz öncesinde babasının cenazesi başına gelen Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, dua etti. Saraç'ın öğrencilerine Kuran-ı Kerim cüzü dağıtılarak hatim okundu. Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanısıra, eski Başbakan Tansu Çiller ve çok sayıda siyasetçi de katıldı.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: , Muhammed, Emin, Saraç, hocanın, cenazesine, akın, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı