Haber Detayı
20 Temmuz 2021 - Salı 10:10
 
Mehmet Metiner'den AK Partiye eleştiri:
SİYASET Haberi
Mehmet Metiner'den AK Partiye eleştiri:

Mehmet Metiner'den AK Partiye eleştiri: Kibir, böbürlenme ve milletle inatlaşma sorunu var
AK Partiye yöneticilerine sert eleştiriler yöneltti, "AK Parti’de her düzeyde ciddi bir kibir-böbürlenme sorunu var" diye yazdı.

Mehmet Metiner, bugün Yeni Şafak'ta yayınlanan yazısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "kibirlenme-böbürlenme, milletle inatlaşma" sorununa dikkat çekerek, bu sorunun her düzeyde biçimde görüldüğünü ifade etti. "Dahası ve en fenası, bu kibir dolayısıyla milletle inatlaşma da var. Bu her iki sorun milleti fena halde rahatsız ediyor" diyen Metiner, Erdoğan’ın uyarılarına ayakta alkışlayanların kendilerine çeki düzen vermediğini de sözlerine ekledi. Metiner'e göre, bu durum 2023 seçimlerinde sıkıntı yaşatabilir.

"MİLLETLE İNATLAŞMAK"
“AK Parti siyaseti bu iki hastalıklı unsurdan hızlıca temizlenmelidir" diye konuşan Mehmet Metiner, yazısını şöyle sürdürdü: "Bulundukları ilçede veya ilde kendini devlet-hükümet gibi gören, devlet-hükümet adına görevli herkese de emrindeki memurlar gibi bakan, milletle hemhal olmayan, özellikle de milletin yoksul-gariban evlatlarıyla ilgilenmeyen, AK Parti’yi bugünlere taşıyan hasbilere karşı dışlayıcı davranmakta beis görmeyen, ‘küçük olsun benim olsun!’ anlayışıyla hareket edip partiyi küçülten unsurlar AK Parti’ye ziyadesiyle zarar veriyorlar. Milletin istemediği isimleri ‘Biz uygun gördük!’ diyerek dayatmak, ‘Milletle inatlaşmak’ anlamına gelir. Ak Parti siyasetinin varlık nedeni olan, milletin istediği isimlerle yol yürümek ve milletin adamlarını baş tacı etmek ilkesi zinhar ihmal edilmemelidir."

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Mehmet, Metiner'den, AK, Partiye, eleştiri:, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı