Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 20:47
 
KOCAELİ'DE EKMEK ZAMMI İÇİN SICAK GELİŞME
EKONOMİ Haberi
KOCAELİ'DE EKMEK ZAMMI İÇİN SICAK GELİŞME

KOCAELİ HABERİ Kocaeli Valiliği ekmek fiyatlarına yapşılan zamma itirtaza ederek iptali için mahkemeye taşıdı..

İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN O AÇIKLAMA
Valiliğimizce, Ekmek Tarifesinin İptali İçin Yargıya Başvurulma Kararı Alınmıştır.

Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ekmek fiyat tarifelerine ilişkin talepleri, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği yönetim kurulunun aldığı 04.02.2021 tarih ve 02 sayılı onayı ile; 230 gr ekmeğin 2.00 TL (kilogramı 8,69 TL) den satılması onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62. Maddesi’nin 2. Paragrafına istinaden Valiliğimizce 10.02.2021 tarihinde esnaf teşekkülü ile anlaşma yoluna gidilmiş, fiyatın geri çekilmesi konusundaki Valiliğimizin anlaşma teklifini kabul etmediklerini belirtmişlerdir.

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62. Maddesine istinaden; 16.02.2021 tarihinde Valiliğimiz başkanlığında ekmek fiyatını yeniden tespit etmek amacıyla Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcilerinin katılımı ile oluşturulan komisyonda, 230 gram ekmeğin 2.0 TL’den satılması hususu Valiliğimizin 1 (bir) red oyuna karşılık oy çokluğu 2 (iki) ile kabul edilmiştir.

Komisyonda oy çokluğu ile alınan karara karşı (ekmek tarifesinin iptali için) Valiliğimizce yargıya başvurulma kararı alınmıştır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
 KOCAELİ VALİLİĞİ

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: KOCAELİ'DE, EKMEK, ZAMMI, İÇİN, SICAK, GELİŞME,
Yorumlar
Haber Yazılımı