Haber Detayı
09 Ağustos 2020 - Pazar 09:51
 
İŞTE TÜRKİYE VE AK PARTİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK FOTOĞRAF
- Haberi
İŞTE TÜRKİYE VE AK PARTİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK FOTOĞRAF

KH/CENGİZYUCAK Türkiye bir taraftan binlerce kişinin yaşamını kaybettiği koronavirüs mikrobuna karşı mücadele veriyor, bir taraftan artan doviz fiyatlarının ekonomimize vurduğu olumsuz darbelere karşı direnmeye çalışıyor öte taraftan da bir takım tarikatların veya kendilerine dini refarans aldıklarını iddia eden kişi veya odakların “aile yapımızı bozuyor” gerekçesiyle kaldırılmasını talep ettikleri, kadınlarımızı yasal açıdan koruma altında tutabileceğimiz İstanbul sözleşmesinin kaldırılmasını tartışıyor..

Ben bu üç önemli sorununun çözümünün de yukarıdaki fotoğraf karesinde olduğunu savunanlardanım..

Nasıl mı?
Bakın madde madde anlatayım;
18 Nisan 2019 tarihinde Kocaeli Üniversitesi’nde akademik cübbe giyim töreni gerçekleşti. KOÜ’lü bir çok hocanın akademik kariyer alarak cübbe giydiği törende, Doçentliğe yükselen isimlerden birisi de Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın idi..

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, KOÜ'de Doçentlik ünvanı alan İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi akademisyenlerinden eşi Figen Büyükakın'ı akademik giysi töreninde yalnız bırakmadı. Doçont Doktorluğa yükselen Figen Büyükakın'ın cübbesini bizzat eşi Tahir Büyükakın elleri ile tutarak giydirdi ve sonra  KOÜ Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü ile birlikte Doç. Dr. Figen Büyükakın’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi..

Neydi birinci sorun?
Koronavirüs ile mücadele..
Koronavirüse karşı mücadele ancak bilimin ışığında, bilimsel yöntemlere ve bilimsel kurallara birebir riayet etmekle mümkün olur. Bilim Kurulu, Bilim insanlarından oluşur. Bilim insanları da ancak yukardaki fotoğraf karesinde görüldüğü şekilde yetişir..

Neydi ikinci sorun?
Ekonomi..
Ekonomi bir ülkenin can damarıdır. Ekonomi bozulursa ne ülke kalır ne de düzen. Ekonomiyi yönetmek ciddiyet ve ekonomi konusunda ilim almış ciddi insanlar ister. Ak Partinin 18 yıllık kendi hükümetleri döneminde hadi kızmasınlar diye Ali Babacan'ın ismini geçeyim ama  Mehmet Şimşek ve Naci Ağbal gibi ekonomi konusunda ilim almış kendi siyasi kadrolarının yönettiği ekonomik tablo da ortada, eski İçişleri Bakanından, kamu Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve güreşçiden Kamu Banka Yönetim Kurulu üyesi yaptığı dönemdeki ekonomik tablo da orta yerde.

Türkiye’nin ve Partinizin geleceği için hiç değilse din adamlarının dörtte biri kadar ilim insanlarına da ihtiyaç var. İlim insanları da ancak yukardaki fotoğraf karesinde görüldüğü şekilde yetişir..

Neydi üçüncü tartışılan sorun?
İstanbul sözleşmesinin kaldırılması..
Kim istiyor kaldırılmasını?
İçlerinde bazı tanınmış dini refaranslı olduklarını iddia eden yazarlar, sivil toplum kuruluşları, tarikatlar v.s
Gerekçe ne?
Aile yapılarını bozuyormış..


Peki şimdi ben soruyorum;
Hangi aile yapısını?
Kimin aile yapısını?
Kime veya kimlere göre aile yapısını?


Türkiye’de hanımını eve hapseden aileler de var, yukardaki fotoğraf karesinde olduğu gibi hanımının ilim yapmasının önünü açan aileler de var..

Türkiye’de “kadının sırtından sopayı eksik etmeyeceksin” diyen aile reisleri de var, yukardaki fotoğraf karesinde olduğu gibi hanımının sırtına cübbeyi kendi elleri ile giydiren aile reisleri de var..

Saldırgan erkeklere karşı kadınını koruyan İstanbul sözleşmesi, Ak Partinin Türkiye’ye kazandırmış olduğu en büyük kazanımdır..

Onun içindir ki; Ak Parti böylesi anlamlı ve önemli bir kazanımını kaybedeceği bir tuzağa düşmek yerine hem bu sözleşmeye hem de kendi içindeki yukarda yer alan fotoğraf karesindeki gibi değerlerine daha bir sıkı sarılmalıdır..

Sarılmalıdır ki hem kendisi rahat nefes alsın hem de Türkiye..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, TÜRKİYE, VE, AK, PARTİNİN, ÖNÜNÜ, AÇACAK, FOTOĞRAF,
Yorumlar
Haber Yazılımı