Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 20:33
 
İstanbul Valiliği’nden kar yağışı uyarısı
GÜNCEL Haberi
İstanbul Valiliği’nden kar yağışı uyarısı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Cuma günü (15 Ocak) ilk saatlerde İstanbul genelinde karla karışık yağmur olarak başlayacak yağışların kar yağışına dönüşerek öğle saatlerine kadar sürmesi beklenmektedir" denildi. Öte yandan valilik kar yağışıyla ilgili vatandaşları da uyardı.

İstanbul Valiliği, yarından itibaren etkisini göstermesi beklenen kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde;
*İstanbul’da kış mevsimine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; İçişleri Bakanlığımızın 11/11/2020 tarihli Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri genelgesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın 01/12/2020 tarihli 2020-2021 Kış Programı genelgesi Valiliğimizce İlçe Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz ve ilgili kurum ve kuruluşlarımıza duyurulmuş ve gerekli önlemler alınmıştır.

*Bununla birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporunda; Cuma günü (15 Ocak) ilk saatlerde İstanbul genelinde karla karışık yağmur olarak başlayacak yağışların kar yağışına dönüşerek öğle saatlerine kadar sürmesi beklenmektedir.

*Cumartesi günü (16 Ocak) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin edilen havanın; Pazar günü (17 Ocak) yoğun kar yağışlı olacağı ve Pazartesi günü (18 Ocak), akşam saatlerine kadar aralıklı olarak kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İstanbul, Valiliği’nden, kar, yağışı, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı