Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 17:46
 
İmamoğlu, şehitlikte kendisine tepki gösteren kişiyle ilgili konuştu
GÜNCEL Haberi
İmamoğlu, şehitlikte kendisine tepki gösteren kişiyle ilgili konuştu

İmamoğlu, şehitlikte kendisine tepki gösteren kişiyle ilgili konuştu: 'Bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişinin kendisine tepki göstermesiyle ilgili açıklama yaptı. Ekrem İmamoğlu, "Bir vatandaşın bence münasebetsiz bir girişimi oldu. Zira ben kendisine önce konuşmak istiyorum dediğinde, 'Konuşalım bekleyin' diye cevap verdim. Sonra orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi" dedi.

İmamoğlu, "Benimle bu dini duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın" diye konuştu.

İmamoğlu’na tepki gösterdikten sonra alandan uzaklaştırılan ve bir süre sonra tekrar şehitliğe gelen Mustafa İlker Yılmaz ise "Doğal bir tepkiydi, gazi yakınıyım, farklı bir tepki göstermem de beklenemezdi diye tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, "Sayın Başkan bir şey sorabilir miyim, ben bir gazi yakını olarak bir şey sorabilir miyim?" diyerek İmamoğlu'na seslenmiş, "Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan" demişti.

İmamoğlu "Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz" yanıtını vermiş, Mustafa İlker Yılmaz alandan uzaklaştırılırken "Seni araştırır bulurum ben merak etme" diye konuşmuştu.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İmamoğlu,, şehitlikte, kendisine, tepki, gösteren, kişiyle, ilgili, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı