Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 05:21
 
Google'de Kökten değişim..
TEKNOLOJİ Haberi
Google'de Kökten değişim..

Google arama motoru kökten değişiyor  Google, baştan aşağıya yeniden tasarlanacak

Google, arama motorunu yeniden tasarlıyor. MUM olarak lanse edilen Multitask Unified Model altyapısı ile birlikte artık karmaşık arama sorguları da desteklenecek. Teknoloji devi Google, arama motorunu kökten bir şekilde yeniden tasarlamaya hazırlanıyor.

Yeni altyapı ve entegre edilecek MUM (Multitask Unified Model) teknolojisi sayesinde arama motoru çok daha güçlü olacak.Şirket geliştiricilerinin arama motorunda uygulayacağı yeni MUM mekanizması, kullanıcıların birleşik sorgular oluşturmasına olanak tanıyacak.

Yani kullanıcılar metin, grafik ve ses bilgilerini tek bir istekte birleştirebilecekler ve yerleşik yapay zeka tüm bunları doğru bir şekilde anlayacak.

KARMAŞIK ARAMA SORGULARI YAPILABİLECEK
Google temsilcilerine göre, şirketin yeni arama sisteminin tam olarak nasıl çalışacağına dair birkaç önemli soruyu çözmesi gerekecek. Daha sonra ise konuyla ilgili bilgiler ve örnekler kamuoyuyla paylaşılacak. MUM teknolojisinin entegrasyonu, Google'ı dünyada benzeri olmayan benzersiz bir arama motoru haline getirecek ve bu teknolojinin yardımı ile en karmaşık arama problemlerini çözmek mümkün olacak.

Google sözcüsü Pandu Nayak'a göre MUM, metin, resim ve ses içeriği de dahil olmak üzere çeşitli bilgi türlerini aynı anda "anlamak" için tasarlandı.

Şirket, kullanıcıların isteklerde bunları birleştirmelerini, örneğin bir çift ayakkabının fotoğrafını yüklemelerini ve aynı anda "Bunlar koşu için uygun mu?" diye sormalarını mümkün hale getirecek. Ayrıca kullanıcılar, sesli bir isteği, bir fotoğrafla da birleştirebilecekler.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Google'de, Kökten, değişim..,
Yorumlar
Haber Yazılımı