Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 20:40
 
FETÖ’NÜN SOLCULARINA 48 SOLCUDAN İTİRAZ
SİYASET Haberi
FETÖ’NÜN SOLCULARINA 48 SOLCUDAN İTİRAZ

Hikmet Çiçek'in yazdığı ve Kırmızı Kedi Yayınevi'nin yayımladığı “FETÖ’nün Solcuları” isimli kitapta adı geçen 48 kişi yazılı açıklama yaptı.

Kitapta “İşte Abant Müdavimleri” başlığı altında “Abant toplantıları”na katıldığı öne sürülen isimlerin liste olarak yer aldığı aktarılan açıklamada, “FETÖ kısaltması Fethullahçı Terör Örgütü anlamına gelir ve bu başlıklı bir kitapta isimlerimizin yer alması tümüyle yalan olmak bir yana, hedef gösterme ve ihbar niteliğindedir” ifadeleri kullanıldı.

Listedeki isimleri geçen birçok kişinin Abant toplantılarıyla ilgisi olmadığı belirtilen açıklama, şöyle devam etti:

AÇIK VE YASAL BİR TOPLANTIYA KATILMAK SUÇ DEĞİL: 
Öncelikle; açık ve yasal bir toplantıya katılmanın suç olmadığını, söz konusu toplantılara demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne bağlılığından kuşku duymadığımız birçok kişinin de katıldığını belirtmek isteriz.


TOPLANTILARA BİR KEZ DAHİ KATILMADIK: 
Ancak, kitapta “Abant Müdavimleri” olarak adı geçirilenlerden çoğunun Abant toplantıları ile hiçbir ilgisinin bulunmaması, yazarın amacının kişi yıpratmak ve hedef göstermek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bunun kanıtı, biz aşağıda imzası bulunan kişilerin Abant toplantılarına bir kez dahi katılmamış olmamızdır.

BİLİNÇLİ BİR SALDIRININ PARÇASI:
Kimlerin hangi amacına hizmet ettiği bilinmeyen yazar sıfatlı kişinin, konuya ilişkin olarak bir haber sitesinde yayınladığı ve aynı listeyi tekrarladığı yazısında gerçek dışı ve karalayıcı yeni yalanlarla iftiralarını sürdürmesi, hedef göstermek amaçlı bilinçli bir saldırının parçası olduğunun açık kanıtıdır.

KİTABIN İLGİLİ BÖLÜMÜ YAYINDAN KALDIRILMALI:
Yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla; yazarı ve kitabı basan yayınevi yönetimini tarafımızdan özür dilemeye, kamuoyu önünde yalanlarını düzeltmeye, kitabın ilgili bölümlerini yayımdan kaldırmaya davet ediyoruz.

Açıklamaya imza atan isimler şöyle:
Adalet Dinamit, Ahmet Aykaç, Ahmet Çakmak, Ahmet Dindar, Ali Uçansu, Ayşe Erzan, Ayşegül Devecioğlu, Betül Tanbay, Burhan Şenatalar, Celal Korkut Yıldırım, Çiğdem Yalçın Pamukçu, Emel Ataktürk, Ergin Cinmen, Esra Koç, Esra Mungan, Ferdan Ergut, Fikret Adaman, Filiz Kutlar, Gençay Gürsoy, Gülay Günlük Şenesen, Hacer Ansal, Hasan Yazıcı, Huri Özdoğan, Jale Parla, Kuvvet Lordoğlu, Lale Mansur, Lale Tayla, Melek Ulagay, Murat Çelikkan, Necmiye Alpay, Nesrin Sungur Çakmak, Neşe Erdilek, Nuray Uzunören, Nurhan Yentürk, Oya Baydar, Ozan Erözden, Öget Öktem Tanör, Reşit Canbeyli, Rezzan Tunçay, Semra Somersan, Şahika Yüksel, Tahsin Yeşildere, Tatyos Bebek, Teoman Pamukçu, Tuğrul Eryılmaz, Ümit Şenesen, Vecdi Sayar, Viki Çiprut.
kaynak:gazete duvar

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ’NÜN, SOLCULARINA, 48, SOLCUDAN, İTİRAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı