Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 20:48
 
DARICA'DA EĞİTİME BÜYÜK KATKI
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
DARICA'DA EĞİTİME BÜYÜK KATKI

KOCAELİ HABERİ Eğitime 100 Destek Kampanyası kapsamında, Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından Darıca ilçesine yapılacak 16 derslik, 5 adet iş atölyesi, konferans salonu, beden eğitimi salonu, idari odaları, yemekhane, kantin ve sığınaktan oluşacak Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’na ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

Engellilerimizin Eğitimine Katkı Sağlayacak Bir Protokol Daha İmzalandı
Makam toplantı salonunda düzenlenen törenine;  Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy,  Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı adına Vakıf Başkanı hayırsever Alaettin Tacirler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve hayırsever Alaettin Tacirler’in yapılacak okul hakkında yaptıkları bilgilendirmelerin ardından Vali Seddar Yavuz yapmış olduğu konuşmalarında; “ Yine bugün hayırlı bir hizmet vesilesiyle bir aradayız. Öncelikle kıymetli hayırseverimize, çok değerli Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze böylesine güzel bir organizasyon düzenledikleri için, hayırseverimizle irtibata geçerek, toplumumuzun en dezavantajlı grubu olan engellilere yönelik bir uygulama okulunun yapılmasına vesile oldukları için teşekkür ediyorum.

Zenginliğin ve Varlığın Hayırda Harcanması da Ayrı Bir Nasip ve Kısmet İşidir
Meslek hayatı boyunca en çok engellilere önem verdiğini belirten Vali Yavuz; Zenginlik vermekle oluyor, eğer veremiyorsanız ne gönlünüz zengindir nede malınız mülkünüz var demektir. Zenginliğin ve varlığın hayırda harcanması da ayrı bir nasip ve kısmet işi. Çok değerli büyüğümüzü bugün aramızda görmek bizi mutlu etti. Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından birçok eğitim yatırımı yapıldı. Gerçekleşecek eğitim yatırımı nedeniyle bizler çok heyecanlı ve mutluyuz. Meslek hayatım boyunca en çok önem verdiğim ve her fırsatta kapılarına kadar gittiğim çok sayıda engelli var. Yine bugün Kandıra’da eşimle beraber 20 aile ziyareti yapacağız. Bunlardan 3-4 tanesi engelli olacak. Engelli ailelerin çektiği çileyi, ıstırabı, üzüntüyü hepimiz biliyoruz. Bu alana yapılan yatırımların önemini ve diğer alanlara göre daha çok ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. O nedenle sizden Allah razı olsun. Sizi tebrik ediyor, kutluyor, bol ve bereketli kazançlar diliyoruz. Siz bol kazanınki, bol bol hayır yapın, bizlere de böylesine önemli ve anlamlı projelere şahit olmak nasip olsun .” diyen Vali Yavuz, eğitime desteklerinden dolayı hayırsever Alaettin Tacirler’e  teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri, Darıca ilçemizde yapılacak Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu’na ait protokolü hayırlı olsun dilekleriyle imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: DARICA'DA, EĞİTİME, BÜYÜK, KATKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı