Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 04:49
 
BÜYÜKAKIN SÖZÜNÜ TUTTU: YARIN AÇILIYOR
GÜNCEL Haberi
BÜYÜKAKIN SÖZÜNÜ TUTTU: YARIN AÇILIYOR

KOCAELİ HABERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel Kent Meydanı ve Kavşak Projesi kapsamında yapılan battı-çıktı tamamlandı. Asfalt çalışmasının tamamlandığı proje 09 Nisan 2021 Cuma günü resmen açılacak.

31 Mart 2019 yerel seçimlerde 
Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın', yarım kalmış olan "Karamürsel Kavşağı ve Battı Çıktı" projesi için "iki yılda tamamalarız" diye söz vermişti ve Başkan Büyükakın sözünü tuttu..

Tahir Büyükakın ve ilçe protokol üyelerinin ilk geçişinin ardından araç trafiğine açılacak olan battı-çıktı bölgedeki trafik sorununu önemli ölçüde ortadan kaldıracak. 290 metre uzunluğunda olan battı-çıktı, Seka Tüneli’nin ardından Kocaeli’nin ikinci büyük tüneli oldu.

TÜNEL GEÇİŞİ TAMAMLANDI
Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıl önce D-130 Karayolu üzerinde Karamürsel’de yapımına başlanan battı-çıktı projesinde ilk ihaleyi alan firmanın ekonomik krizi gerekçe göstererek işi bırakması üzerine, Büyükşehir sözleşmeyi feshetti. Ardından 4 Kasım 2019 tarihinde yapılan ikinci ihale firmaların Kamu İhale Kurumu ile yaptığı itirazlar nedeniyle Nisan ayında sonuçlandı. İhaleyi alan İlke Yapı firması Haziran ayında çalışmalara başladı ve bugün itibariyle battı-çıktı projesinin tünel geçişlerini tamamlayarak trafiğe açılır hale getirdi.

İLK BÜYÜKAKIN GEÇECEK
D-130 Karayolu'nun Karamürsel geçişi trafiğini kesintisiz sürdürmesini sağlayacak tünel tamamlandı. Battı-çıktı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Başkan Büyükakın’ın ilk geçişi yapmasının ardından araç kullanımına açılacak.

TÜNEL UZUNLUĞU 290 METRE
39 milyon lira keşif bedel ile ihaleyi alan İlke Yapı, battı-çıktı projesinin tünel geçişini tamamladı. Projenin en önemli parçası olan tünel için firma 801 kazık çaktı. Toplamda 290 metre uzunluğunda olan tünel tamamlandı ve yollar asfaltlandı. Asfalt çalışması tamamlandıktan sonra cuma günü tünel çift yönlü olarak trafiğe açılacak. İlk geçiş Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve protokol üyeleri tarafından yapılacak.

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: BÜYÜKAKIN, SÖZÜNÜ, TUTTU:, YARIN, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı