Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 13:31
 
BÜYÜKAKIN: 'BU SADECE KAMERA ŞAKASIYDI DEDİRTECEKLER'
- Haberi
BÜYÜKAKIN: 'BU SADECE KAMERA ŞAKASIYDI DEDİRTECEKLER'

KOCAELİ HABERİ AK Parti mevcut ilçe başkanlığına atanarak gelen Ali Güney, İzmit İlçe teşkilatının kongresinde bu kez seçilmiş başkan oldu. Kongrede konuşan İzmit İlçe Başkanı Ali Güney,”  3 yıl sonra İzmit’ i geri alacağız” dedi

 AK Parti İzmit İlçe kongresi dün Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapıldı. Yaklaşık 20 ay önce atama yoluyla ilçe başkanlık koltuğuna getirilen Avukat Ali Güney, kongrede genel merkez tarafından yeniden aday gösterildi. Tek listeli kongrede Güney teşkilatın seçilmiş başkanı oldu. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ayrıca 30 yönetim kurulu üyesi ve 50 il delegesi seçildi. Kongreye; AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar,  MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, İzmit İlçe eski Başkanı Hasan Ayaz, eski il başkanları Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan, ilçe başkaları, ilçe belediye başkanları ve parti teşkilatı katılım sağladı.

Koronavirüs sebebiyle sosyal mesafeye dikkat edildiği kongrenin Divan Başkanlığını Halit Çokan üstlendi. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkan Adayı Ali Güney, “Son 18 yılda Türkiye’de her şeyin kökünden değiştiğine şahit oluyoruz. Türkiye artık eski Türkiye değildir. İslam coğrafyasının yıldızı  olan Türkiye, bugün havada, karada ve denizde dosta güven düşmana korku salıyor. Türkiye’de artık herkes kardeşçe yaşayabiliyor." dedi..

3 YIL SONRA İZMİT’İ YENİDEN AK KADROLARIN OLACAK

Güney,” Muhalefet daha yeni iki genel başkanı İzmit’te getirip daha önceden açılmış projeleri yeniden açtılar. Alemdar Caddesi’nin kendi yapmış gibi açarlarsa hiç şaşırmayız. Bu kez açılışa 3 genel başkan bekliyoruz. Bizler bu görevleri emanet olarak görüyoruz ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Hakkın rızası, milletin menfaatleri bütün hesapların ve çıkarların üzerindedir. Bundan dolayı tüm ekibimle hesabi değil hasbi olarak karşınıza geldik ve genel kurulumuz bizlere yetki verdiği takdirde, memleketimiz İzmit’i yeni hedeflere taşıyacağız, Allah’ın izni ve bizim dur durak bilmeyen çalışmalarımızla 3 yıl sonra İzmit’i yeniden AK kadrolarla buluşturacağız”

BÜYÜKAKIN: "BU SADECE KAMERA ŞAKASIYDI DEDİRTECEKLER"

Güney’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Böylesine güçlü bir teşkilatta olmak bizler için gurur vesilesidir. Onun için biz diyenlerin yolunda hep birlikte olmaktan gurur duyduğumu ifade ediyoruz. Değerli ilçe başkanımıza da şimdiden teşekkür ediyorum değerli çalışmalarından dolayı. İlk seçimde İzmit’ i alacaklarından hiç şüphem yoktur. Bu sadece kamera şakasıydı dedirtecekler inşallah." dedi..

İşte Ali Güney'in yönetim listesi:
Ali Güney, Yusuf Sami Çınar, Yusuf Yıldız, Turgay Aydıner, İsmail Özdemir, Bülent Durmuş, Yusuf Taşer, Selim Ordu, Önder Karakaş, Hasan Demir, Muzaffer Kurt, Atilla Sevilmiş, Kezban Timurlenk, Nesrin Seçkin, Ebru Bayram, Ergün Karagöz, Muhammet Seydaoğlu, Yusuf Burgul, Halil Atay, Cemil Kanpara, Hasan Pancar, İsmail Solmaz,  Hızır Fatih Sarıoğlu, Yaşar Keskin, Mustafa Tarcan, Gülzade Ülgen, Önder Mutlu, Ömer Akbaş, Murat Çakmak, Fatma Alyüz.

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: BÜYÜKAKIN:, 'BU, SADECE, KAMERA, ŞAKASIYDI, DEDİRTECEKLER',
Yorumlar
Haber Yazılımı