Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 02:42
 
BU HAREKETİNİZ HİÇ ŞIK OLMADI SAYIN FATMA KAPLAN HÜRRİYET
SİYASET Haberi
BU HAREKETİNİZ HİÇ ŞIK OLMADI SAYIN FATMA KAPLAN HÜRRİYET

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK Geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi Basın masasınca tüm haber ajanslarına ve gazetelere servis edilen haberde "İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet,  dönemde İzmitlilere hizmet etmiş belediye başkanlarının Kurban Bayramı’nı çikolata göndererek kutladı" ifadeleri yer alıyordu..

Haberin devamı ise şöyleydi;
İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kurban Bayramı nedeniyle geçmiş dönemde İzmit halkına hizmet etmiş olan belediye başkanlarını unutmadı. İzmit’in Genç Çınarları, bu kentte emeği olan tüm geçmiş dönem belediye başkanlarını ziyaret ederek bayram çikolatası hediye etti. Evlerinde ulaşamadıkları başkanlara telefon aracılığıyla ulaşan ekip, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını ve bayram tebriklerini iletti. 
BAYRAM ÇİKOLATASI VERİLDİ
İzmit’in Genç Çınarları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediyesi eski başkanları Hikmet Erenkaya, Erol Köse, Sefa Sirmen, Nevzat Doğan Halil Vehbi Yenice ve Cevdet Bağdat, Bekirpaşa Belediyesi eski başkanları Fikret Toker, Abdullah Çakmak ve Abdullah Köktürk, Saraybahçe Belediyesi eski başkanı Metin Alan, Alikahya Belediyesi eski başkanları Sabri Gökbudak, İskender Ataş, İhsan Sarıca ve Sabri Gökbudak, Akmeşe Belediyesi eski başkanı Hilmi Sevilen ve Kuruçeşme Belediyesi eski başkanları Mürsel Ok, Ali Kahraman ve Murat Ölçer’i evlerinde ziyaret ederek bayram çikolatası hediye etti. Evlerinde olmayan belediye başkanları için hazırlanan bayram çikolataları yakınlarına teslim edildi. 

BU HAREKETİNİZ HİÇ ŞIK OLMADI SAYIN FATMA KAPLAN HÜRRİYET
Bu haber ile birlikte basına servis edilen fotoğraf karelerinde CHP Kocaeli eski milletvekili ve İzmit Büyükşehir eski belediye başkanı Hikmet Erenkaya ve Kocaeli Büyükşehir eski belediye başkanı İbrahjim Karaosmanoğlu gibi Kocaeli siyaset tarhine malolmuş isimlerin eline tutuşturulan çıkolata kutularını görünce içim "cızzzz" etti..

Eski Belediye Başkanlarını hatırlamanız ve vefa göstermeniz güzel bir eylem sayın Fatma Kaplan Hürriyet..
Lakin bu eylemi hayata geçiriş tarzınız yanlış ve şık değil..
Keşke İzmit ve Kocaeli'ye bunca yıl hizmet etmiş bu çınarlara, çıkolatayı görevli personeliniz ile değil de bizzat kendiniz götürüp takdim ettikten sonra bir hal hatır sorarak bayramlaşsaydınız..
Hepsine olmasa bile en azından İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlarını "simgesel" olarak siz ziyaret etmiş olsaydınız.. 
İşte o zaman eyleminiz ve vefanız önemli bir anlam kazanırdı..
Sizin bir "jest" ya da "güzellik" diye basına servis ederek siyasi prim yapmaya çalıştığınız bu bayram çikolatası gönderme eylemini geçtiğimiz Ramazan Bayramında, Çayırva Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Çayırova'da ki binlerce hane sahibininin kapısını bizzat kendisi çalarak ve gidemediği haneler de personelleri aracılığı ile gönderip teslim ederek gerçekleştirmişti zaten..
Hikmet Erenkaya, İbrahim Karaosmanoğlu ve diğer eski belediye başkanları "büyüklük" göstererek, sizin perdsonelinizin elinden bayramlık çikolatayı almış ve hatta rica üzerine fotoğraf karesi de vermiş olabilirler..
Lakin ben eminim ki içlerinden "keşke siz getirmiş olsaydınız Fatma hanım" diye hayıflanarak söylenmiştirler..
Bu hareketiniz hiç şık olmadı sayın Fatma Kaplan Hürriyet.. 
Bari bu haberi ve fotoğrafları "siyasi prim kapacağım" diye basına servis ettirmeseydiniz..

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: BU, HAREKETİNİZ, HİÇ, ŞIK, OLMADI, SAYIN, FATMA, KAPLAN, HÜRRİYET,
Yorumlar
Haber Yazılımı