Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 05:08
 
BİR DOKTORUMUZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ
YAŞAM Haberi
BİR DOKTORUMUZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ

Koronavirüse yakalanan doktor 14 günlük izolasyon sürecinin sonunda görev başı yaptığı ilk günde evinde yaşamını yitirdi.

İstanbul Tabip Odası, koronavirüs nedeniyle 14 gün izolasyon sonrası çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Akbaş’ın dün gece evinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

İstanbul Tabip Odası, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlatan Dr. Akbaş’ın dün akşam saatlerinde ani olarak yaşamını yitirdiği belirtildi. İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız Covid-19 nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı. Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi. 30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır.
 

Dr. Ahmet Akbaş’ı Yitirmenin Büyük Üzüntüsü İçindeyiz. Genç hekim arkadaşımızın başta ailesi olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz.https://t.co/hiLYrPcQzC pic.twitter.com/N0KIElT7P2

— İstanbul Tabip Odası (@istabip) October 7, 2020
Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, DOKTORUMUZ, DAHA, YAŞAMINI, YİTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı