Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 20:07
 
Belediye'nin Çöp Kamyonları Can Alıyor!
İLÇELER Haberi
Belediye'nin Çöp Kamyonları Can Alıyor!

İstanbul Büyükada’da Adalar Belediyesine ait çöp kamyonu sokakta yol ortasında uzanan köpeği ezdi. Ada halkı bugün toplanarak olayı prptesto eden bir basın açıklaması yaptı..

Olay 11.10.2020 sabaha karşı Büyükada Şehit Recep Koç Caddesinde meydana geldi. Adalılar tarafından çok sevilen dört ayaklı dostumuz Büyükada Şehit Recep Koç Caddesinde yol ortasında uzandığı sırada oradan geçen Adalar Belediyesine ait çöp kamyonu tarafından ezildi.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI
Belediye'nin Çöp Kamyonları Can Alıyor! 800'lük Kamyonlar Adalar'dan Gönderilsin!

Değerli basın mensupları, sevgili Adalı dostlarımız,

Bir süre önce Büyükada'da, adamızın maskotu halini almış Sofi adlı köpeğimizin bir çöp kamyonu tarafından ezilmesinin ardından bir basın açıklaması düzenlemiş ve yetkilileri bu tür olayları engellemek üzere önlemler almaya davet etmiştik. Belediyenin bu meseleyi ciddiye almadığı anlaşılıyor. Zira yine bir çöp kamyonu, yine bir canımızı aldı. Adamız çarşısının süsü, Yumi adlı köpeğimiz de geçtiğimiz günlerde daracık çarşımıza sokulan devasa bir çöp kamyonu tarafından ezilerek öldürüldü.Aynı türden bir araç, yaşlı bir ada sakinimizi de ezerek katletti.Değil bir ada sakinine, buraya hayatında ilk kez gelmiş bir misafirimize bile Recep Koç Caddesi'ni gösterip, buraya 800'lük bir çöp kamyonu sokuluyor deseniz, size güler! Ancak belediyemiz, temizlik hizmetini bu bilinçsiz ve sorumsuz sistemle sunmaya çalışıyor. Buna bir son verilmesini talep ediyoruz.Bu tür kamyonlar, esas olarak, uzun yolda büyük yükleri taşımak üzere tasarlanmış araçlardır. Kontrolleri güçtür; görüş açıları dardır; şoförün gece vakti önünü ya da arkasını görmesi imkansızdır; bu nedenle, bu araçlar kamera sistemine sahiplerdir.

Belediye'nin, araçların düzenli bakımını ihmal etmesi nedeniyle, kamera sistemleri çalışmayan, düzenli temizlikleri de yapılmayan bu devasa araçlar; dünya kentinin biblosu adamızın dar sokaklarına sokulmaktadır!

Adaların fizikî niteliklerine ve adalıların yaşama alışkanlıklarına uygun olmayan bu araçları mahallelerimize ve çarşımıza sokma emri verenler, şoförlerle birlikte, öldürme ve mala zarar suçlarından olası kast ile sorumludur! 800'lük araçların Adalarda işletimi derhal durdurulmalıdır. Eğer belediye, bu işi gereğinden az işçi ile yapmaya çalışıyorsa, bunun da karşısındayız. Bu hizmet daha küçük araçlarla ve gerekiyorsa daha fazla görevli ile verilmelidir!

Belediyeden, bu hizmeti adalarımıza uygun bir biçimde yerine getirmek üzere önlemler almasını, hayvanlarımızı ezenler hakkında işlem yapmasını ve bu işlemlerin sonuçlarını adalılar ile paylaşmasını talep ediyoruz. Bizler, ayrıca, kendi hukuki girişimlerimizi de başlatmış bulunuyoruz.Ayrıca, Adalara girişine ve dolaşımına izin verilen tüm motorlu araçların hız sınırına riayetinin denetlenmesini talep ediyoruz!

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: Belediye'nin, Çöp, Kamyonları, Can, Alıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı