Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 11:20
 
BAŞKAN ACAY'DAN DARICA FARABİ HASTANESİ AÇIKLAMASI
İLÇELER Haberi
BAŞKAN ACAY'DAN DARICA FARABİ HASTANESİ AÇIKLAMASI

KH/CENGİZYUCAK Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan ‘‘Birlikte Kullanım Protokolü’’ ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanıp afiliye oldu.

Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Av. Ufuk Acay bu güzel haber ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı;

Darıcamıza hayırlı olsun!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan ‘‘Birlikte Kullanım Protokolü’’ ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanıp afiliye oldu.

Bu protokolün eğitim, araştırma ve uygulama hizmetlerinin yürütülebilmesi ve bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin daha etkin, kaliteli, verimli ve ulaşılabilir bir şekilde sunulabilmesi için çok büyük katkıları olacağını, ilçemize akademik kadroyla hizmet verecek ve özellikli sağlık hizmetlerini sunabilecek bir hastaneyi bölgemize kazandırdık.

Sağlık Bakanımız Sayın Dr.Fahrettin Koca’ya, İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş Beyefendiye, birbirinden değerli milletvekillerimize, İl Sağlık Müdürümüz Op.Dr.Şenol Ergüney’e, İlçe Sağlık Müdürümüz Dr.Ulaş Doğan’a, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Güneş’e ve emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilçe nüfusumuz da dahil olmak üzere yaklaşık olarak 775.000 kişiye sağlık hizmeti sunmaktadır. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2019 yılı verilerine göre 1.049.420’si poliklinik muayenesi olmak üzere toplam 1.571.473 hasta muayene olmuştur. Birlikte kullanım protokolünün hayata geçirilmesiyle ile birlikte eğitim ve araştırma faaliyetleri ivme kazanacak; sunulan hizmetlerin kalitesi nicelik ve nitelik olarak daha da artacak ve il dışı sevkler büyük oranda azaltılacak olup vatandaşlarımıza hızlı, kaliteli ve yerinde sağlık hizmeti sunulabilecektir.
İçinde bulunmuş olduğumuz Pandemi Sürecinde Kocaeli nüfusunun büyük bir bölümüne hizmet veren İlçemizdeki sağlık çalışanları müthiş bir performans, azim ve gayret göstererek gece-gündüz demeden takdire şayan hizmetler sunmuşlardır. Tüm sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ACAY'DAN, DARICA, FARABİ, HASTANESİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı