Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 04:24
 
BAKAN SELÇUK AÇIKLADI; OKULLAR KAPANACAK MI?
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
BAKAN SELÇUK AÇIKLADI; OKULLAR KAPANACAK MI?

Bakan Ziya Selçuk: ''Okulların Kapanmasıyla İlgili Olarak Her İl Kendi Kararını Alabilir''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan 5N1K programına konuk oldu ve Kenan Taş'ın sorularını yanıtladı.

OKULLAR KAPANACAK MI?
"Biz bu süreci aslında günlük hatta anlık olarak takip ediyoruz. Bizim risk haritasına bakıldığında hangi illerde hangi durumlarda hangi sınıflar açılmalı, kapanmalı elbette birtakım öngörülerimiz var. Tabii ki ilin durumu neyi gerektirirse öncelik sağlık dediğimiz için o ilin valiliği bu kararları alabilir. Gün gün hepimiz duyuyoruz. Burada 'yerinde karar' kavramı çerçevesinde 'hangi illerde ne oluyor?' takip ediyoruz. Çocuklarımızın bazı kayıpları var. İlkokullardaki öğrenmeye ilişkin kayıpların daha yüksek olduğunu görüyoruz. İlkokulları ve köy okullarını açık tutmayı karar altına aldık. Sosyal duygusal becerilerle ilgili durum bizim açımızdan çok çok önemli."

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?
"2 Temmuz'a kadar okullar açık olacak. Ara tatili biliyorsunuz kaldırdık. 2 Temmuz tarihi diyelim ki başka bir durum oluştu elbette değişebilir. Şu andaki durum 2 Temmuz'dur. Yaz tatilinde ihtiyaç duyulan gruplarda çeşitli gençlik merkezlerinde veya kurumlarımızda çocuklarımızın eğitimini yaz boyunca da hem yüz yüze hem televizyondan devam edeceğiz."

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: BAKAN, SELÇUK, AÇIKLADI;, OKULLAR, KAPANACAK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı