Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 17:30
 
AK PARTİ VE CHP ARASINDA ÇOK AĞIR SÖZLER
SİYASET Haberi
AK PARTİ VE CHP ARASINDA ÇOK AĞIR SÖZLER

104 emekli amiralin yayınladığı "Montrö ve Tekkedeki sarıklı amiral" bidirisi yargıya intikal ederek siyasetçiler arasında da sert tartışmalara neden oldu..

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün twitter sayfasından "Arsız kendini güçlü sanınca, Haklıyı suçlu çıkarmaya çalışırmış. “Emekli Amiraller talimatı Kılıçdaroğlu’ndan alıyor” sözü arsızlığın dik alasıdır. Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir. Mert dayanır, namert kaçar. CHP milletimizle beraberdir." patlaşımında bulundu..

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik'te bu sözleri alıntılayarak yine twitter sayfasından "Dikkatli bir üslupla, siyasi akılla konuşuyoruz. Her türlü saygısızlıklarına makul bir dille cevap vermeye çalışıyoruz. Ama akıl ve izan bunları tamamen terketti. Siyasi akıl bitince küfür etmeye başlıyorlar. En büyük arsızlık, “iktidarı seçimle ya da seçimsiz” göndermekten bahseden mensuplarının demokrasi düşmanı çağrılarına susarak destek vermektir. En büyük saygısızlık milletin seçtiği Cumhurbaşkanını muhalefet diliyle değil düşmanca ve Yassıada diliyle hedef almaktır." şeklinde aynı sertlikte cevap yazdı..
 

Kaynak: (KH) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, VE, CHP, ARASINDA, ÇOK, AĞIR, SÖZLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı