Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 06:58
 
AK PARTİ KOCAELİ’DE NELER OLUYOR 2021 ?
- Haberi
AK PARTİ KOCAELİ’DE NELER OLUYOR 2021 ?

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK  Geçtiğimiz Mart ayında yapılan büyük kongrede MKYK yedek üyeliğine seçilen AK Parti İl Kadın Kolları eski Başkanı Serpil Yılmaz,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın başında olduğu Çevre Şehir ve Kültür birimine başkan yardımcısı oldu.

MKYK Yedek Üyesi Serpil Yılmaz bu haberi sosyal medya hesabından “Çevre, Şehir ve Kültür Başkan yardımcılığı görevine şahsımı layık gören değerli Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve kıymetli Genel Başkan yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan’a çok teşekkür ediyorum. Rabbim utandırmasın, faydalı kılsın inşallah” sözleri ile duyurdu..

AK Parti İl Kadın Kolları eski Başkanı Serpil Yılmaz’ın Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi, Ak Parti Kocaeli siyaset kulislerinde “Serpil Yılmaz’ın bu göreve atanmasını kim sağladı” sorusunu da beraberinde getirdi..

Serpil Yılmaz’ın, eski il başkanı Şemsettin Ceyhan ve eski il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman ile birlikte Fikri Işık’ın siyasi ekibinden olduğu biliniyor. Fikri Işık bütün çabalarına rağmen kongrede MKYK’ya asil listeden ne kendisi girebilmişti ne de ekibinden kimseyi sokabilmişti. Son anda Serpil Yılmaz’ın yedekten listeye dahil edilmesi ise Fikri Işık ve ekibinin Ak Partide siyasete devamları için “bir damlacık cansuyu” olarak algı bulmuştu..

Peki o zaman şimdi Fikri Işık ekibinden Serpil Yılmaz’a bu yeni görevin verilmesi nasıl sağlanmıştı?

Ak Parti Kocaeli siyaset kulisleri bu sorunun cevabını ararken biz “Binali Yıldırım” ismine dikkat çekmek istiyoruz..
Fikri Işık, Binali Yıldırım’a yakın bir isim. Reis Erdoğan, Fikri Işık’ı Milli Savunma Bakanlığı görevinden aldığında, Binali Yıldırım Fikri Işık’a kendi kabine listesinde Başbakan Yardımcısı olarak görev vermişti. Serpil Yılmaz'ı yardımcısı olarak görevlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’da, Binali Yıldırım'a yakın bir isim..

Binali Yıldırım şimdi Ak Parti Genel Başkan vekili olarak aktif siyaset sahalarına tekrar geri döndü ve Binali Yıldırım’ın Kocaeli için düşündüğü siyasi kadro yapılanması içinde, Fikri Işık ve Gebze Bölgesi için ise Gebze eski Belediye Başkanı Adnan Köşker gibi bir dönemlerin en etkili isimleri var..

Fikri Işık ile Adnan Köşker’in o dönemlerde de arasının açık olduğunu bilmeyen yok. Lakin Adnan Köşker bugün için ise Fikri Işık ekibindeki Serpil Yılmaz’ın bu yeni göreve atanmasını sosyal medyadan yayınladığı “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdogan'ın tensipleriyle yeni dönemde görev alacak Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılarımızdan, aldığı her görevi başarı ile yürüten Kocaeli'mizin emektarı başta Sn.Serpil Yımaz'ı ve görev alan diğer tüm başkan yardımcılarımızı tebrik ediyorum...”  mesajı ile kutladı..
İsterse kutlamasın..
El mecbur..
Ak Parti Genel Başkan vekili Binali Yıldırım, Kocaeli için düğmeye bastı ve Kocaeli’de diğer Ak Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, MKYK üyesi Av. Emine Macit Zeybek ve Başkan Tahir Büyükakın’a yakın olarak siyaset yapan isimlerin dışındaki tüm siyasi isimleri kendisine bağlı bir ekip çatısı altında toplamak istiyor..

Buraya kadar hesaplar böyle..
Lakin Ak Parti Kocaeli için Reis Erdoğan’ın da bir hesabı var. Reis Ak Parti Kocaeli’yi ne Binali Yıldırım’a, ne Numan Kurtulmuş’a ne Fikri ışık’a ve  ne de Emine Zeybek’e bırakmak niyetinde değil..

Kanıt mı istiyorsunuz?
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ne İbrahim Karaosmanoğlu’na, ne Münir Karaloğlu’na  ne  de Dr. Nevzat Doğan’a bırakmaması ve Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ı çağırıp Ak Parti Kocaeli ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesini kendisine teslim etmesidir..

İşte tüm bunlardan dolayıdır ki; Reis Erdoğan Ak Partinin başında olduğu sürece Ak Parti Kocaeli için siyasi hesap yapanların yolu Tahir Başkanın ön onayından geçer..

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: AK, PARTİ, KOCAELİ’DE, NELER, OLUYOR, 2021, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı