Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 08:25
 
AK PARTİ GEBZE VE GİRESUNLULAR İÇİN KARAR ANI
SİYASET Haberi
AK PARTİ GEBZE VE GİRESUNLULAR İÇİN KARAR ANI

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK 2023 Genel seçimlerinde uygulanması düşünülen Daraltılmış Bölgeli Seçim Sistemine göre Kocaeli’de milletvekili sayısı 14’e çıkarılacağı ve İzmit-Gebze diye iki ayrı bölgeye ayrıldığında da her bölgeye 7 milletvekili düşeceği belli olunca, bugünden Gebze Bölgesi Milletvekili aday listesinde yer alabilme hesapları yapılmaya başlandı..

Gebze bölgesinde listeye girebilme hesapları yapılırken iki kıstas ele alınıyor;
-Parti teşkilatındaki durumu
-Memleketlileri içindeki hemşerilik durumu


Gebze Bölgesinde seçmen bazında sayısal ağırlıkları olan Giresunlular önümüzdeki ilk genel seçimde Meclise bir milletvekili göndermek istiyorlar..
Gebze bölgesindeki Giresunlu seçmen tabanı genelde Ak Partiye oy veriyor ve Ak Parti Gebze bölgesinden milletvekili adaylığı için isimleri ön plana çıkan iki kişiden biri Yalçın Coştur diğeri Yaşar Çakmak..

Yalçın Coştur kimdir?
Siyasete aktif olarak 2001 yılında AK Parti Gebze İlçe Başkanlığında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladı. Sırasıyla Ak Parti Gebze ilçe sekreteri, iki dönem teşkilat başkanlığı ve bir dönem siyasi ve hukuki işler başkanlığı görevlerinde bulundu.
"Ak Parti Kocaeli Milletvekili aday listesi tamamlansın" diye partisi tarafından verilen görevlendirme üzerine; 2011 genel seçimlerinde 9. sıra ve 2015 genel seçimlerinde de 10. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere girmiş olmasına rağmen 1. sıra adaylarından daha çok çalışması ile hem göz doldurdu hem de takdir aldı..

Yaşar Çakmak kimdir?
1992 yılında Sayıştay’da bürokrat olarak işe başlayan Yaşar Çakmak, Enerji Bakanlığı’ndan Telekomünikasyon alanına kadar pek çok yerde üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Gebze Belediye Meclis üyesi olarak seçildi ve akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından KBB Başkan vekilliği görevine getirildi..

Şimdi hem Ak Parti Gebze Teşkilatı içinde hem de Gebze bölgesindeki Giresunlular arasında “Giresunluları temsilen hangisi milletvekili aday listesinde yer alsın” değerlendirmesi var. Kimileri “Verilen hiçbir görevden kaçmayan Yalçın Coştur’a artık vefa gösterilerek hak ettiği yer verilmeli” derken kimileri de “Belediye Meclis üyeliğinden, Başkan vekilliğine yükselen Yaşar çakmak’ın daha da yükselişi engellenmemeli” şeklinde fikir beyan ediyorlar..

Bir nevi yazı-tura seçeneği gibi işte..
Bakalım yazı mı gelecek yoksa tura mı..   

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: AK, PARTİ, GEBZE, VE, GİRESUNLULAR, İÇİN, KARAR, ANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı