Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 06:20
 
52 MERDİVEN TAMAM AMA GENÇLERİN BAŞKAN BÜYÜKGÖZ'DEN İSTEĞİ VAR
İLÇELER Haberi
52 MERDİVEN TAMAM AMA GENÇLERİN BAŞKAN BÜYÜKGÖZ'DEN İSTEĞİ VAR

KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK Bize ulaşarak "Bir gazetecinin görevi ilçesinin ve ilçe halkının sorunlarını dile getirmektir" diyen bir okurumuz "Osman Yılmaz mahallesi 607 sokaktan İstanbul caddesine inişi sağlayan 52 Merdivende yağan yağmur ve kardan dolayı çökme ve toprak yığılmaları oluştu. Sabah işe gitmek için servislerine yetişmeye çalışanlarımızın yansıra Gebze Fatih Devlet hastanesine kestirmeden inmek isteyen yaşlılarımızın ve hastalarımızın sıklıkla kullandığı bu merdiven şu an için kullanılmaza durumda. " dedi..

GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ZİNNUR BÜYÜKGÖZ'ÜN DİKKATİNE
Biz de bu talep üzerine gidip 52 merdivenin mevcut durumunun fotoğrafını çektikten sonra çözümü için buradan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün dikkatine sunuyoruz. Bu sorunun çözümü mahalle halkını mutlu edecektir..

VE GEBZE BELEDİYESİ BUGÜN ÇALIŞMA BAŞLATTI
Yukardaki haberi 26 Mart 2021 tarihinde yaptık. Ve iki hafta sonrasında Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Osman Yılmaz mahallesi 607 sokaktan İstanbul caddesine inişi sağlayan 52 Merdivenin yenilenmesi çalışmalarını başlattı ve dünde Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz "Osman Yılmaz Mahallesi, 606 Sokak'taki beton merdiven ekiplerimiz tarafından hızla yenileniyor. İşin özü aşkla çalışmak" mesajı ile çalışmadaki son durum paylaştı..

Dün işçiler merdivenlere beton dökerken ben de çalışmanın son durumunu fotoğraflamak için oradaydım. Ve benimle birlikte 52 merdivenin yenilenme çalışmasını izleyen mahallenin gençleri kendi aralarında  "merdivenler güzel oluyor, bir de her basamağını ayrı bir renk ile rengarenk boyasalar ne güzel olur" diye konuştular..

Ben de buradan gençlerin bu arzusunu Başkan Büyükgöz'ün dikkatine sunuyorum.
Ha unutmadan; Yukardaki regarenk merdivenleri, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde 2013 yılında Ak Partili Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptırmıştı.. 

 

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: 52, MERDİVEN, TAMAM, AMA, GENÇLERİN, BAŞKAN, BÜYÜKGÖZ'DEN, İSTEĞİ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı