Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Siyaset Haber Girişi: 04.10.2021 - 13:42, Güncelleme: 04.10.2021 - 13:42

Gebze'de sokaktaki aileye İyi Parti Başkanı Uluköylü sahip çıktı

 

Gebze'de sokaktaki aileye İyi Parti Başkanı Uluköylü sahip çıktı

KOCAELİ HABERİ
Gebze Osman Yılmaz mahallesi Millet caddesi başındaki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda bir ailenin 5 çocuğu ile birelikte sabahladıkları görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine hemen parka gidip o aile ile görüşen İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü o aşamdan sonra yaptıklarını şu sözlerle duyurdu; “Dağlara buğdaylar serpin, Müslüman ülkesinde kuşlar aç kaldı demesinler” Sözünü kendilerine şiar edinenlerin 20 yıllık iktidarının finalinde aileler sokakta kalıyor. Erdem ve Ceylan çifti Toprak, Rüzgar, Onur, Ömer ve Evra isimli 5 çocuğuyla İstanbul, Kartal’da yaşadıkları evden kira borcunu ödeyemediklerinden dolayı ev eşyalarınıda kira borcuna karşılık ev sahibine bırakıp yaklaşık 1 aydır sokaklarda hayata tutunmaya çalışıyor. 3 gün önce Cuma günü Gebze’ye geliyorlar, Gebze’deki değişik parkalardaki bankların üzerinde yatarak, geceleri ateş yakarak ısınmak suretiyle yaşam mücadelesi veriyorlar. Bugün sabah saatlerinde İlçe Başkan Yardımcım Sn. Gönül Vursal hanım, Gebze’nin göbeğindeki Osman Yılmaz Mahallesi Millet Caddesi girişindeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkında yürüyüş yaparken aileyle karşılaşıyor. Durumu bana telefonla bildirmesi üzerine Belediye Meclis Üyemiz Sn. Birol Elüstü, İlçe Başkan Yardımcılarım Şevket Sayıcı ve Şendoğan Soykan ile ailenin yanına gittik. İçler acısı durumu gözle görünce vakit kaybetmeden Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Selamet GÜNER’e ileterek aileye yardım talebinde bulunduk, kısa süre içerisinde Gebze Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kemal TETKİK yanımıza gelerek ailenin öncelikle barınma sorununun çözümü noktasında değerlendirme yaptıktan sonra, ailenin daha önce kirada oturdukları evde hayatlarına devam edebilmeleri adına girişimde bulunduk, bizlerin ve çevredeki duyarlı vatandaşların yardımıyla ailenin temel gıda ve ihtiyaçları karşılanıp, Gebze Belediyesi’nce tahsis edilen bir araçla ve yine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce bir miktar erzak yardımı yapılmak suretiyle aileyi daha önce kirada oturdukları evlerine yolculadık."
KOCAELİ HABERİ

Gebze Osman Yılmaz mahallesi Millet caddesi başındaki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda bir ailenin 5 çocuğu ile birelikte sabahladıkları görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine hemen parka gidip o aile ile görüşen İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü o aşamdan sonra yaptıklarını şu sözlerle duyurdu;

“Dağlara buğdaylar serpin, Müslüman ülkesinde kuşlar aç kaldı demesinler”
Sözünü kendilerine şiar edinenlerin 20 yıllık iktidarının finalinde aileler sokakta kalıyor.
Erdem ve Ceylan çifti Toprak, Rüzgar, Onur, Ömer ve Evra isimli 5 çocuğuyla İstanbul, Kartal’da yaşadıkları evden kira borcunu ödeyemediklerinden dolayı ev eşyalarınıda kira borcuna karşılık ev sahibine bırakıp yaklaşık 1 aydır sokaklarda hayata tutunmaya çalışıyor.
3 gün önce Cuma günü Gebze’ye geliyorlar, Gebze’deki değişik parkalardaki bankların üzerinde yatarak, geceleri ateş yakarak ısınmak suretiyle yaşam mücadelesi veriyorlar.
Bugün sabah saatlerinde İlçe Başkan Yardımcım Sn. Gönül Vursal hanım,
Gebze’nin göbeğindeki Osman Yılmaz Mahallesi Millet Caddesi girişindeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkında yürüyüş yaparken aileyle karşılaşıyor. Durumu bana telefonla bildirmesi üzerine Belediye Meclis Üyemiz Sn. Birol Elüstü, İlçe Başkan Yardımcılarım Şevket Sayıcı ve Şendoğan Soykan ile ailenin yanına gittik.
İçler acısı durumu gözle görünce vakit kaybetmeden Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Selamet GÜNER’e ileterek aileye yardım talebinde bulunduk, kısa süre içerisinde Gebze Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kemal TETKİK yanımıza gelerek ailenin öncelikle barınma sorununun çözümü noktasında değerlendirme yaptıktan sonra, ailenin daha önce kirada oturdukları evde hayatlarına devam edebilmeleri adına girişimde bulunduk, bizlerin ve çevredeki duyarlı vatandaşların yardımıyla ailenin temel gıda ve ihtiyaçları karşılanıp, Gebze Belediyesi’nce tahsis edilen bir araçla ve yine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce bir miktar erzak yardımı yapılmak suretiyle aileyi daha önce kirada oturdukları evlerine yolculadık."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
altinlas
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.