Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Siyaset Haber Girişi: 04.10.2021 - 07:58, Güncelleme: 04.10.2021 - 07:58

Ak Partiden sisteme yerel rötuşu

 

Ak Partiden sisteme yerel rötuşu

kocaelihaberi
AK Partinin işleyiş nedeniyle tartışmaların odağındaki Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine rötuş yapacağı ve yerel yönetim biçimine de müdahale edeceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yılda "Millete sunulacak" dediği yeni anayasa çalışmasının detayları kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre, AK Parti kulislerinde, Temmuz 2018’de uygulamaya konulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en önemli problemi olarak, "Ankara’daki başkanlık sistemine geçiş iradesinin yerele yansımaması" gösteriliyor. Yeni sisteme geçişte “bürokrasiyi bitirmek ve işleyişi hızlandırma”nın amaçlandığı ancak yerelde sistemin işlemediği belirtiliyor. AK Partili yetkililer, "Yerelde parlementer sistemdeki prosedürler aynen uygulanmaya devam ediyor. Şu anda yapılması gereken en önemli düzenleme ‘hayati olmayan’ bazı başlıklarda, ataması cumhurbaşkanı tarafından yapılan valilik ve il müdürlüğü gibi makamlara yetki devrinin tartışılması" yorumunu yapıyor.
kocaelihaberi

AK Partinin işleyiş nedeniyle tartışmaların odağındaki Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine rötuş yapacağı ve yerel yönetim biçimine de müdahale edeceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yılda "Millete sunulacak" dediği yeni anayasa çalışmasının detayları kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre, AK Parti kulislerinde, Temmuz 2018’de uygulamaya konulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en önemli problemi olarak, "Ankara’daki başkanlık sistemine geçiş iradesinin yerele yansımaması" gösteriliyor.

Yeni sisteme geçişte “bürokrasiyi bitirmek ve işleyişi hızlandırma”nın amaçlandığı ancak yerelde sistemin işlemediği belirtiliyor.

AK Partili yetkililer, "Yerelde parlementer sistemdeki prosedürler aynen uygulanmaya devam ediyor. Şu anda yapılması gereken en önemli düzenleme ‘hayati olmayan’ bazı başlıklarda, ataması cumhurbaşkanı tarafından yapılan valilik ve il müdürlüğü gibi makamlara yetki devrinin tartışılması" yorumunu yapıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
altinlas
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.